0
Dalinkitės

Varėnos rajono mero potvarkiu kasmetinė Adolfo Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei Daliai Kuodytei.

Taip įvertinta jos „visuomeniškai aktuali publicistika, ugdanti visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę, istorinę atmintį, skiepijančią meilę ir ištikimybę Lietuvai“.

Buvusi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė, eksparlamentarė yra penktoji šios premijos laureatė.

Pernai A. Ramanausko-Vanago premija teko partizanui Juozui Jakavoniui-Tigrui.

A. Ramanausko-Vanago premija skiriama asmenims, labiausiai pasižymėjusiems už iniciatyvas ieškant ir atrandant partizanų žuvimo, palaidojimo vietas, partizanų atminimo įamžinimą, patriotizmo ir pilietiškumo skatinimą bei rėmimą.

Aktyvus partizaninis karas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko 1944–1953 metais. Su sovietų okupacija Lietuvoje pokario metais kovojo apie 50 tūkst. partizanų, per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų žuvo.

Dalia Kuodytė
Pati laureatė kaunieciams.lt pusiau juokaudama sakė, kad premija jai svarbi. “Svarbi,nes Vanago, o Vanagas-laisvė ir garbė…banalybės, bet mano amžiui ir vykstant karui – atleistina. Ne dėl premijų veikiau…o čia kaip gražus štrichas nekrologui,” – sakė visada humoru pasižymėjusi istorikė.
Vikipedijos duomenys apie laureatę: “1987 baigė Vilniaus universitetą. 1987–90 dirbo Kauno IX forto muziejuje, 1990–97 Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Istorijos grupės vadovė, tęstinio leidinio Laisvės kovų archyvas vyriausioji redaktorė (suredagavo 1–19 tomus). 1997–2008 Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė, jo tęstinio leidinio Genocidas ir rezistencija vyriausioji redaktorė. 2005–07 Liustracijos komisijos pirmininkė. 2008–16 Lietuvos Respublikos Seimo narė. Dirbo Varėnos socialinių paslaugų centre.”

BNS, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva