0

Dalinkitės

Dar prieš keletą metų šaudančių dronų atskridimas ir kova su jais daug kam atrodė mokslinės fantastikos sritimi. Nors bepiločius šaudančius orlaivius amerikiečiai naudojo jau prieš dvidešimtmetį, į tai daug kas rimtai nežiūrėjo. Dabar dronų karai – visiems matoma tikrovė.

Rusijos karas prieš Ukrainą, prasidėjęs nuo Pirmojo ar Antrojo pasaulinių karų laikų pėstininkų ar tankų, nelegaliai kertančių kitos šalies sienas, stiliumi – modernizavosi. Dabar Ukraina ir agresorius dalyvauja pirmajame pasaulyje plataus masto dronų kare.

Net Rusijos kariniai analitikai pripažįsta, jog šalis šioje srityje gerokai atsiliko. Turkijos dronai karo pradžioje padėjo Ukrainai išspręsti daugelį uždavinių.

Pasak “The Washington Post”, ankstesniuose konfliktuose bepiločius orlaivius paprastai naudodavo viena pusė, idant aptiktų ir užpultų priešo pozicijas. Pavyzdžiui, bepiločiai orlaiviai buvo naudojami JAV operacijose Afganistane ir Artimuosiuose Rytuose, Irake.

“Rusijos ir Ukrainos kare bepiločiai orlaiviai yra integruoti į kiekvieną kovos veiksmų etapą, o abi pusės turi didelius laivynus, oro gynybą bei elektroninio karo sistemas. Šis karas vyksta per atstumą – priešas dažnai yra už kelių mylių – ir niekas taip nesumažina šio atstumo, kaip dronai, suteikiantys tiek Rusijai, tiek Ukrainai galimybę matyti bei pulti vienai kitą per daug nepriartėjus”, – pažymima leidinyje.

Ukrainos kariuomenė taip pat naudojo bepiločius orlaivius puolant taikinius Kryme, kurį Rusija neteisėtai aneksavo dar 2014 m. Dronais agresorius ne kartą smogė svarbiausiai Ukrainos civilinei infrastruktūrai, naudodamas dronus kamikadzes – pigų didelio tikslumo raketų pakaitalą, kurį tiekė Rusijai draugiškas Iranas. Mat tik raketų pramonėje pasistūmėjusi Rusija nesugeba pagaminti net padoraus automobilio.

Dronai tapo tokie svarbūs siekiant sėkmės mūšio lauke, kad jau vyksta ir dronų tarpusavio mūšiai – kariuomenės bepiločius orlaivius naudoja priešo bepiločiams naikinti.  Be to, būtent dronų pagalba, kaip teigia daugelis šaltinių, Ukrainos pajėgos sužinojo karinių taikinių ir okupantų vadaviečių koordinates, kurios vėliau buvo sunaikintos tiksliais artilerijos smūgiais.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis