0

Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė penktadienio vakarą Belgrade pradėjo savo pasirodymą 2024 metų Europos čempionato atrankos varžybose.

Pirmose penkių ekipų G grupės rungtynėse Edgaro Jankausko auklėtiniai rezultatu 0:2 (0:1) turėjo pripažinti vienos iš grupės favoričių Serbijos vienuolikės pranašumą.

Rinktinės dabar laukia kelionė į Graikiją, kur kovo 27 dieną, 19 valandą lauks kontrolinės rungtynės su šios šalies komanda.

Penktadienio rungtynėse Belgrade pirmąją progą pasižymėti 2-ąją minutę susikūrė Eligijus Jankauskas, tačiau jo smūgis galva nebuvo stiprus.

Serbai pradėjo vystyti atakas kairuoju kraštu ir jų pastangos 17 minutę buvo vainikuotos įvarčiu – po Filipo Kostičiaus perdavimo taikliai kaire koja smūgiavo Dušanas Tadičius.

Po pelnyto serbų įvarčio Gvidas Gineitis pamėgino laimę tolimu smūgiu, bet kamuolys praskriejo aukščiau skersinio.

Grėsmingą momentą lietuviai sukūrė 30 minutę, surengę kontrataką kairiuoju kraštu, o Gytis Paulauskas smūgiavo šalia serbų vartų. Aikštės šeimininkai ė tai atsakė porą savo atakų, o Marko Grujičius smūgiu sudrebino vartų virpstą.

Serbams 53 minutę pavyko padvigubinti savo persvarą – po D. Tadičiaus skerso perdavimo pasižymėjo Dušanas Vlahovičius. 67 minutę kamuolį į lietuvių vartus pasiuntė F. Kostičius, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė.

Vanjai Milinkovičiui-Savičiui teko dukart gelbėti serbų vartus, kuomet 76 minutę smūgiavo Fedoras Černychas bei netrukus Arvydas Novikovas. Per likusį laiką komandos nesurengė grėsmingų atakų ir susitikimas pasibaigė serbų pergale 2:0.

Kitas atrankos turnyro G grupės rungtynes Lietuvos rinktinė birželio 17 dieną namuose žais su Bulgarijos vienuolike, kuri penktadienį savo aikštėje 0:1 (0:0) turėjo pripažinti Juodkalnijos rinktinės pranašumą.

2024-ųjų UEFA Europos futbolo čempionato atranka

Serbija – Lietuva 2:0 (1:0)

Rajko Mitičiaus stadionas, teisėjas – Lawrenceas Visseris (Belgija);

Įvarčiai: 19 min. Dušanas Tadičius, 53 min. Dušanas Vlahovičius (Serbija);

Įspėtas: 90+3 min. Vykintas Slivka (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Džiugas Bartkus, Markas Beneta (86 min. Rolandas Baravykas), Kipras Kažukolovas, Edvinas Girdvainis, Justas Lasickas, Domantas Šimkus, Gvidas Gineitis (80 min. Daniel Romanovskij), Eligijus Jankauskas (62 min. Arvydas Novikovas), Fedoras Černychas, Paulius Golubickas (62 min. Vykintas Slivka), Gytis Paulauskas (80 min. Karolis Laukžemis);

Atsargoje: Emilijus Zubas, Lukas Paukštė, Linas Klimavičius, Vilius Armalas, Gratas Sirgėdas, Pijus Širvys, Klaudijus Upstas.