0

Futbolas vaikščiojant: kviečiame tapti savanoriais

Kviečiame Klaipėdos rajono gyventojus tapti Futbolo vaikščiojant savanoriais-treneriais savo bendruomenėje. Tai puiki galimybė suburti savo bendruomenę aktyviai veiklai ir atrasti patrauklią fizinio aktyvumo formą.

Savanoriai dalyvaus profesionaliuose Futbolo vaikščiojant mokymuose, kelione pasirūpins Biuras.

Registracija vykdoma iki kovo 1 dienos.

Kovo 3 d. 14.30 val. užsiregistravusius asmenis pakviesime į susitikimą Biure (Klaipėdos g. 11, Gargždai, II aukštas, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras), susitikimo metu pateiksime visą detalesnę informaciją ir atsakysime į iškilusius klausimus. Susitikimas skirtas galutinio sprendimo priėmimui savanoriauti.

Registracija ir detalesnė informacija:

Futbolas vaikščiojant – tai mažojo futbolo versija, kuri sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis, siekiant įtraukti į žaidimą asmenis, kuriems sunku bėgti ar yra vyresnio amžiaus.

Futbolo vaikščiojant pradininkai, Anglijos futbolo klubas „Chesterfield“, kurie 2011 m. pakvietė 50 metų ir vyresnius asmenis dalyvauti programoje. Nuo to laiko žaidimas po truputį išplito visoje Jungtinėje Karalystėje ir Europoje. Pasiremdama kolegų iš Anglijos, Čekijos, Škotijos, Portugalijos patirtimi Masinio futbolo asociacija pritraukė ir pradėjo viešinti šį žaidimą Lietuvoje. Pats žaidimas nėra kontaktinis. Skausmo, diskomforto ir traumų grėsmė sumažėja dėl lėtesnio tempo. Tai leidžia žmonėms, kurie visą gyvenimą mylėjo sportą, vėl saugiai grįžti į žaidimą. Tai taip pat supažindina su sportu žmonėms, kurie galbūt niekada anksčiau nesvarstė žaisti.

Pagrindinės taisyklės

Pagrindinis žaidimo principas – rungtynių metu žaidėjas negali bėgti, jo koja turi visuomet liesti žiemę. Pašokti galima tik stovint vietoje ar priimant kamuolį, o kamuolys galva negali būti mušamas. Komandą turi sudaryti nuo 6 iki 14 žaidėjų, nuo žaidėjų skaičiaus atitinkamai priklauso  ir aikštės dydis. Iš užribio kamuolys įžaidžiamas nuo žemės spiriant jį koja. Leidžiamas tik minimalus žaidėjų kontaktas. Žaidėjų keitimai neribojami. Keitimai atliekami tik specialioje vietoje prie šoninės linijos. Rungtynių metu aikštės žaidėjams draudžiama įžengti į baudos aikštelę, nepriklausomai nuo to, ar žaidžiama su vartininku. Negalioja nuošalės taisyklė.  Vartininkas kamuolį į žaidimą turi grąžinti per 4 sekundes. Rungtynių dalyviai negali dėvėti jokių priedų, kurie galėtų kelti pavojų kitiems žaidėjams (žiedai, auskarai,    laikrodžiai, grandinėlės ir kt.). Pirmą kartą pažeidus 1 taisyklę skiriamas netiesioginis baudos smūgis, 2 kartą skiriama geltona kortelė, už 3 –    raudona kortelė. Raudona kortelė reiškia 3 minučių laikiną pašalinimą iš aikštės. Po 3 minučių žaidėjas gali grįžti į    žaidimą.  Jei žaidėjas gauna raudoną kortelę už šiurkštų nesportišką elgesį (per šiurkštus žaidimas, nesportiškas elgesys,   spjaudymasis ir pan.), žaidėjas diskvalikuojamas iki rungtynių pabaigos ir jo komanda turi užbaigti rungtynes mažumoje. Netiesioginis baudos smūgis skiriamas už pražangas: tyčinį žaidimą galva, bėgimą, varžovo laikymą rankomis, mėginimą perimti kamuolį čiuožiant po kojomis, vartininkui perlaikius kamuolį ilgiau nei 4 sekundes. Baudinys (6 metrai nuo vartų) skiriamas jei:  besiginančios komandos žaidėjas įžengė į savo baudos aikštelę, vartininkas paliko baudos aikštelę.  Baudinio metu vartininkas privalo likti ant vartų linijos (jei žaidžiama su vartininku). Draudžiama atliekant baudinį įsibėgėti. Leidžiama atlikti daugiausiai vieną žingsnį iki smūgiuojant kamuolį.

Daugiau informacijos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata