0

Kovo 29–30 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis (į Seimą išrinktas Kaune, Centro-Žaliakalnio apygardoje) priėmė Lietuvoje su vizitu viešinčią Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrę Catherine Colonna.

Susitikimų metu aptarti paramos Ukrainai, pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, bendradarbiavimo Europos Sąjungoje bei dvišalio bendradarbiavimo klausimai, taip pat bendradarbiavimas Indijos–Ramiojo vandenynų regione ir Afrikoje.

Ministrai sutarė dėl būtinybės visomis išgalėmis vieningai remti Ukrainą bei paramą teikti nieko nelaukiant. „Gąsdindama branduoliniais ginklais Rusija siekia pasinaudoti mūsų visų baimėmis. Tačiau toks emocinis manipuliavimas – silpnųjų ginklas“, – teigė ministras. „Vienintelis būdas nepasiduoti baimei – vieningos stiprybės demonstravimas: tolesnis sankcijų stiprinimas ir abejonių nekelianti NATO rytų flango gynyba.“

Ministras pabrėžė, jog Lietuvą ir Prancūziją jungia tvirta strateginė partnerystė ir noras drauge kurti stiprią, vieningą, demokratinėmis vertybėmis pagrįstą Europą, dėkojo Prancūzijai už lyderystę Europoje ir paramą Lietuvai svarbiais klausimais, ypač Kinijos ekonominės prievartos bei Baltarusijos režimo atakos prieš Lietuvą, panaudojant į Europą atvykti siekiančius migrantus, metu.

Dėkodamas Prancūzijai už svarų indėlį į NATO rytų flango saugumą, užsienio reikalų ministras pabrėžė glaudų dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje. „Iš Prancūzijos perkame savaeiges „Caesar Mark II“ haubicas bei tikimės, kad iki balandžio Baltijos šalių oro erdvę saugoję prancūzų naikintuvai greitu metu vėl grįš saugoti mūsų oro erdvės“, – teigė G. Landsbergis. „Partnerių karių buvimas bei dalyvavimas NATO misijose ir pratybose mūsų šalyje – geriausias mūsų vienybės ir tarpusavio solidarumo pavyzdys“, – sakė ministras.

„Tikime, kad Vilniaus NATO viršūnių susitikimas įeis į istoriją dėl svarbių sprendimų, susijusių su NATO gynybos planais, oro gynyba bei pajėgų didinimu Baltijos šalyse“, – priminė G. Landsbergis. Šią vasarą Vilniuje pirmą kartą rengiamas NATO viršūnių susitikimas, kur laukiama ir Prancūzijos prezidento, užsienio reikalų bei gynybos ministrų.

G. Landsbergis taip pat džiaugėsi Lietuvai suteikta galimybe 2024 metais Prancūzijoje surengti Lietuvos sezoną, kur bus ne tik plačiai pristatyta Lietuvos kultūra, bet taip pat ir mūsų požiūris į užsienio politikos, Europos saugumo, istorinės atminties bei demokratijos sklaidos klausimus.

Prancūzijos užsienio reikalų ministrė kovo 30 dieną taip pat susitinka su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, dalyvaus susitikime su Vilniaus universiteto studentais bei lankys šiuo metu NATO oro policijos misiją Šiauliuose vykdančius Prancūzijos karius.

Tai pirmas C. Colonna vizitas Lietuvoje po 2022 metų rinkimų Prancūzijoje.

urm.lt informacija

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis