0

Kelionių išsiilgę turistai pagaliau sulaukė gerų žinių. Ispanija ir Graikija jau paskelbė, kada atidarys turizmo sezoną. Jos pateikė planuojamas atsidarymo datas ir sąlygas, kurių nekantriai laukė turistai.

Vienos populiariausių turistinių šalių tarp keliautojų ketina įsileisti poilsiautojus nuo gegužės vidurio. Tiesa, patekti į Ispaniją ir Graikiją be tam tikrų apribojimų nepavyks.

Norintys aplankyti Graikiją, kaip informavo vietos turizmo ministras Haris Teoharis, tai galės daryti jau nuo gegužės 14 d. Graikijos vyriausybė deda visas pastangas, kad turistai sugrįžtų: atnaujina sanitarinius protokolus, turizmo pramonėje dirbančius žmones įtraukia į prioritetinę vakcinacijos grupę, taip stengdamasi apsaugoti savo piliečius ir tuo pačiu užtikrindami saugumą atvykstantiems. Turistai, ketinantys poilsiauti Graikijos kurortuose, turės pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Ši sąlyga netaikoma pasiskiepijusiems dviem koronaviruso vakcinos dozėmis ir persirgusiems, turintiems antikūnų asmenims. Pasienyje, kaip ir praėjusiais metais, bus atliekami tyrimai pasirinktinai, tačiau skirtumas tas, kad šiemet šalis planuoja naudoti greituosius testus, todėl turistai rezultato sulauks per kelias valandas. Kaip ir praėjusį sezoną, taip ir šį – Graikija ketina padengti galimo karantino ir gydymo turistams išlaidas.

Ispanijoje turizmo situacija atrodys labai panašiai. Kol kas sezono atidarymo data yra pasirinkta gegužės vidurys, tačiau visa situacija priklausys nuo vakcinacijos greičio šalies viduje. Kaip teigia Ispanijos turizmo ministrė Reyes Maroto, šalies turizmo sektorius bus atidarytas, kai bus paskiepyta apie 30–40 proc. visuomenės. Dabartinė situacija daug žadanti, nes pagal šiandieninius skiepijimo tempus, ši riba bus pasiekta jau balandžio mėnesį. Taip pat Ispanija ketina tapti viena pirmųjų šalių, išbandžiusių elektroninius „imunologinius pasus“. Šis skaitmeninis pažymėjimas leis lengviau keliauti po šalį tiems žmonėms, kurie buvo paskiepyti, persirgę COVID-19 arba kurių PGR testo rezultatas buvo neigiamas. Tiesa, turistai kurie nebus pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis ar neturės antikūnų ir norės poilsiauti Ispanijoje, turės taip pat pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Graikija ir Ispanija visada buvo tarp populiariausių kelionių krypčių lietuvių tarpe, tad tikimasi, jog metų pertrauką padarę turistai mielai sugrįš į šias šalis.

Kelionių svetainės holidayclub.lt atstovė Evelina Baikienė tai tik patvirtina, nes anot jos, šiuo metu yra didžiulis susidomėjimas šiomis šalimis. Ji prasitarė, kad kelionių paketai iš Kauno į Graikiją ir Ispaniją savaitei prasideda vos nuo 299 eurų asmeniui, todėl ieškantys pigesnių kelionių, turėtų pradėti žvalgytis jau dabar.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis