0

Ne paslaptis, kad Baltijos auksu dažnai vadinamas gintaras pasižymi terapinėmis savybėmis. Dėl šių ypatybių, gintarą nuspręsta naudoti ir masažuose – ten jis pritaikomas pačiomis įvairiausiomis formomis. Apie gintarinio masažo naudą ir visas jo subtilybes kaunieciams.lt portalui papasakojo „Nidos Kopų“ masažo namų įkūrėjas ir šios srities specialistas Medartas Dabašauskas.

Gintaras – ne tik močiutės karoliams

Paklausus Medarto, kaip apskritai kilo mintis masažuose panaudoti gintarą, šis teigė, kad idėja gimė svarstant klausimą, kas bus ir kaip atrodys „Nidos Kopos“. „2013 metais buvo žengiami pirmieji masažo namų „Nidos Kopos” žingsniai ir tuo metu kėlėme klausimą dėl identiteto. Buvo populiarūs rytietiško stiliaus salonai, tačiau patys nejautėme jokio gilaus ryšio su tuo. Žinojom tik vieną labai svarbų dėsningumą, kad kiekviename pasaulio krašte gamta vietiniam žmogui duoda visus būtiniausius dalykus: gyvenimą, orą, maistą ir vaistą. Kai sužinojome, kad Baltijos regiono gintaras yra kur kas daugiau nei tik močiutės karoliai skrynelėje, o daugelį amžių visame pasaulyje naudojamas ir vertinamas vaistas nuo įvairiausių negalavimų, nesvarstydami nusprendėme derinti gintaro sveikatinamąsias savybes su masažo terapija“, – atskleidė M. Dabašauskas.

Jau nuo senų laikų yra žinomas įvairių akmenų ir mineralų gebėjimas daryti įtaką žmogaus kūnui bei psichinei būklei. Dar Hipokratas, Avicena ir kiti senovės laikų gydytojai aprašė gintaro terapines savybes. Kaip teigia „Nidos Kopų“ masažuotojas, šiai dienai jau yra prirašyta daugybė knygų ir straipsnių apie gintaro naudą, tačiau svarbiausia, kad daugėja žmonių, savo kailiu patyrusių sveikatinamąją šio mineralo galią. „Pats laikas trinti iš galvų mintis ir sąsajas, kad gintaras – tai apdulkėję močiutės karoliai ar pan. Pagrindinė ir daugiausia gintaro terapijoje nuopelnų surinkusi veiklioji medžiaga – gintaro rūgštis. Ši rūgštis naudojama ląstelių energijos apykaitos cikle, todėl poveikis ganėtinai platus. Gintaro rūgštis veikia kaip natūralus biostimuliatorius, neturintis šalutinio poveikio. Tai tampa itin aktualu šiais laikais, kai dėl didžiulio tempo, žmogus savo energetinius resursus išeikvoja pernelyg greitai. Kad tai kompensuotų, žmonės kasdien pradėjo vartoti daugiau kavos, saldumynų, energetinių gėrimų ir kitų preparatų, kad bent „normaliai“ nugyventų eilinę savo gyvenimo dieną. Nuolat naudojant priklausomybę sukeliančius preparatus, reikia vis didesnių dozių, o po kelių metų atsiranda širdies, skrandžio ar kitų sutrikimų. Gintaras, šiuo atveju, žmogui žymiai draugiškesnis, o veikimo spektras platesnis. Paprasčiau sakant, gintaro rūgštis padeda ląstelėms efektyviau atlikti savo funkciją, kas labai praplečia jos veikimo galimybes“, – apie gintaro naudą žmogaus organizmui pasakojo Medartas.

Masažuotojas taip pat pridūrė, kad gintaras dažniausiai naudojamas, norint pašalinti fizinį ar emocinį nuovargį, stiprinti imunitetą, pagerinti miego kokybę. Jis taip pat puikiai tinka esant kvėpavimo takų susirgimams, uždegiminiams procesams, stiprinant skydliaukės, širdies, inkstų, blužnies ir daugelio kitų organų funkcijas. Gintaro terapija ypatingai naudinga darboholikams, sportininkams, vyresnio amžiaus žmonėms, dažnai sergantiems peršalimo ar infekcinėmis ligomis, kamuojamiems chroniško nuovargio.

Daugybė gintaro pritaikymo būdų

Gintaras masažo metu yra panaudojamas įvairiomis formomis – tai leidžia skirtingais būdais išgauti geriausias jo savybes. Kaip teigia Medartas, kartą pradėjus rimčiau dirbti su gintaru, vargu, ar įmanoma kada nors sustoti. „Visų pirma, visi masažai „Nidos Kopų“ salonuose atliekami ant 11-15 kg gintaru užpildyto čiužinio. Kadangi gintaro rūgštis labai laki, vien tai sukuria didžiulį terapinį lauką tiek klientui, tiek ir masažuotojui. Gintarinio masažo metu taip pat naudojame iki 30 mikronų smulkintą gintaro pudrą, puikiomis antiseptinėmis savybėmis pasižymintį gintaro aliejų, karštus gintaro maišelius, gintaro rutulius, gintaro balzamą ir t.t. Procedūros metu erdvę užpildome gintaro smilkalų dūmais, kurie pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu, todėl šie yra ypatingai naudingi sergant peršalimo ligomis, kvėpavimo takų uždegimais ar siaučiant įvairiems virusams. Kokio rupumo gintaras bus naudojamas, kokios koncentracijos aliejus bus parinktas, ar kaip intensyviai bus smilkoma, priklauso nuo daugelio faktorių, kliento būklės ir poreikių. Vienam pakaks pagulėti ant gintarinio čiužinio ir atlikti kvėpavimo praktiką prismilkytame kambaryje, kitą pusvalandžiui įvyniosime į malto gintaro ir  medaus mišinį, trečią – gerai išmasažuosime su gintaro pudra. Prieš ir po masažo rekomenduojame gerti gintaro arbatos. Kitaip tariant, gintaro terapija apima visus penkis žmogaus pojūčius, o bendra visuma veda žmogų į palaimos ir pilnatvės būseną“, – teigė „Nidos Kopų“ įkūrėjas.

Poveikis – labai individualus

Gintaro poveikis kiekvienam klientui, pasak Medarto, labai individualus ir savitas. Taip yra todėl, kad vienų organizmas gali būti užterštas daug stipriau negu kitų. Vieni dirba sunkų protinį darbą, kiti – fizinį. Kažkas gali būti itin jautrus, kažkas – persitempęs, kažkas vaikšto į masažą kas savaitę, o kitas – galbūt lankosi tik pirmą kartą. Visa tai lemia ir skirtingą poveikį kiekvienam lankytojui. „Tikiu, kad viskas visatoje vyksta harmonijoje ir jeigu žmogus atėjo į mūsų saloną, tai reiškia, kad jam reikėjo čia būti. O kiek, kaip ir kokį poveikį jis tiksliai gaus, labai sunku pasakyti, nes tai priklauso nuo pernelyg daug sudedamųjų. Iš patirties galiu pasakyti tik tiek, kad gintaras žmogui suteikia jėgų, energijos ir minčių aiškumo. Stiprėja žmogaus fizinės ir kūrybinės galimybės, o tai – sveiko  žmogaus požymiai. Žmogus po terapijos jaučiasi gerai pailsėjęs, žvalus ir puikios nuotaikos, o tai geriausia, ką galim jam duoti. Būdamas tokios būsenos jis galės savo gyvenime priimti geriausius sprendimus ir turės pakankamai jėgų juos realizuoti“, – tvirtino masažuotojas.

M. Dabašausko teigimu, gintaro efektas puikiai pastebimas ant žmonių, kurie turi probleminę, spuogų varginamą odą. Kadangi gintaro aliejus turi stiprų antiseptinį poveikį ir veikia antibakteriškai, o gintaro pudra gerina ląstelių regeneraciją, pastebimi fantastiški rezultatai, kuomet oda ima spindėti skaistumu ir jaunatviškumu. Tačiau masažuotojas primena, kad be gintaro pagalbos, labai svarbu ir sveika mityba, gyvenimo būdas, judėjimo kultūra ir t.t. Kaip bebūtų, pokyčius reikia pradėti nuo pirmojo žingsnio, o juo daug kam tampa būtent „Nidos Kopų“ masažo namai.

Gintaro terapiją galima tęsti ir savo namuose

Svarstantiems, kaip dažnai galima mėgautis gintariniu masažu ir ar egzistuoja kokie nors apribojimai, Medartas užtikrina, kad perdozuoti gintaru neįmanoma. „Natūralus gintaras nesikaupia audiniuose ir sunaudojamas priklausomai nuo organizmo poreikių. Įdomu tai, kad gintaro rūgštį tam pačiam tikslui gamina ir pats žmogaus organizmas, tiesiog su amžiumi arba pernelyg intensyviu gyvenimo tempu, pagaminto kiekio ima nepakakti. Ne veltui žmonės pas mus užsisako gintarinius čiužinius, gintaro smilkalus, gintaro pudrą ar natūralų gintarą, kad galėtų terapiją tęsti savo namuose“, – pasakojo specialistas.

Gintarinis čiužinys tampa neatsiejamu kasdienio gero miego ir sveikatos simboliu. Įvairiais tikslais gali būti išnaudojamas ir gintaru prisotintas vanduo – šį galima ne tik gerti, bet su juo naudinga ir gaminti maistą ar net praustis. „Karantino metu daugelis mūsų klientų savo namus ir ofisus smilkė gintaro smilkalais. O gintarinis masažas – ko gero, geriausia ką gali dovanoti mums žmogaus ir gamtos draugystė“, – pridūrė Medartas.

Kadangi gintaro rūgštį savo poreikiams gamina ir pats organizmas, nėra reikalo jaudintis ir dėl alerginių reakcijų – Medartas tvirtina, kad per 7 darbo su klientais metus, jų nepasitaikė. Tačiau priduria, kad iš vieno patyrusio gintarininko yra girdėjęs, jog gintaras nerekomenduojamas žmonėms, turintiems stiprią alerginę reakciją citrinos rūgščiai. „Kita vertus, žmonėms pasitaiko ir autoimuninių ligų, kai organizmas naikina net savo paties sveikas ląsteles, bet čia jau kitų specialistų daržas. Mes taip pat nerekomenduojame užsisakyti masažo su gintaro pudra, jei po jo iškart planuojate vykti į paplūdimį degintis“, – įspėja M. Dabašauskas.

Apibendrindamas gintarą ir jo teikiamą naudą žmogui, Medartas teigia, kad gintaras yra gamtos dovanotas produktas ir kaip ir visa gamta – jo poveikis pripildytas harmonijos, meilės bei sveikatos.

Išbandyti gintarinius masažus ir pajusti šio ypatingojo mineralo naudingąsias savybes galite „Nidos Kopų“ masažo namuose, kurių vienas iš salonų yra įsikūręs ir Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 11c-46.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Įmonės