0

Dalinkitės

Į Kauno rajono savivaldybę kreipėsi Ringaudų ir Kačerginės seniūnijų gyventojai, sunerimę dėl apylinkėse kertamo brandaus miško. Įvairių interpretacijų kilo ir socialiniuose tinkluose, žmonės tvirtino, esą kertami ne tik sausuoliai, bet ir sveiki medžiai. Pasigirdo interpretacijų, neva iškirstuose plotuose gali iškilti kotedžai.

Reaguodamas į gyventojų skundus, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, atkreipdamas dėmesį, kad Kačerginės miestelis turi kurortinės teritorijos statusą, todėl labai svarbu atsakingai elgtis su gamtos ištekliais, be to, į medžių kirtimą žmonės reaguoja itin jautriai, todėl miškininkai turėtų aktyviau komunikuoti su vietos bendruomene.

Valstybinių miškų urėdijos Dubravos padalinio Ežerėlio girininkijos vyriausiasis miškininkas Marius Gruzdas tvirtino, kad Kačerginėje vykdomi sanitariniai kirtimai.

„Šie metai buvo labai palankūs egliniam tipografui: kenkėjas pažeidė didelius plotus, o netvarkomi pažeisti medžiai kelia pavojų miško lankytojų saugumui ir sveikatai“, – aiškino miškininkas. Pasak specialisto, Kačerginės miške, šalia rekreacinių objektų, buvo pažeisti du miško masyvai: 1,3 hektaro ir 0,7 hektaro.

M.Gruzdas patikino, kad kertami tik eglinio tipografo užpulti medžiai. „Bus išsaugota ne tik biologinė įvairovė, bet ir rekreacinė infrastruktūra, su pėsčiųjų takais ir poilsiavietėmis. Iškirsti plotai dar šiemet bus atsodinti tipinėmis šiai vietovei medžių rūšimis“, – tvirtino M. Gruzdas.

Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė Petraitienė ir Ringaudų seniūnė Rūta Slivinskienė mano, kad atsodinant mišką prireiks ir gyventojų pagalbos, todėl yra pasirengusios organizuoti talkas.

Į gyventojams rūpimus klausimus atsakys Ežerėlio girininkijos darbuotojai.

Ežerėlio girininkijos nuotr.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva