0

Dalinkitės

Kremlius džiaugiasi “pragmatišku” bendradarbiavimu su dabartiniu Tbilisio režimu, o didžiulius kovo mėnesį vykusius protestus laiko Vakarų įtakos padariniu.

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Michailas Galuzinas pareiškė manąs, kad būtent Vakarai “stovi už pastarojo meto protestų Tbilisyje ir toliau bando įsiūbuoti laivą,” – cituoja jį oficialioji TASS.

Viceministras aiškino, kad Vakarų jėgos taip elgiasi, nes yra nepatenkintos “pragmatiška” Sakartvelo valdžios pozicija santykiuosi su Kremliumi ir siekia destabilizuoti padėtį šalyje.

Pasak M. Galuzino Vakarai taip esą daro spaudimą Tbilisiui siekdami priversti jį nutraukti visus santykius su Rusija labiau remti Ukrainą.

Aukšto rango diplomatas taip pat pažymėjo, kad nepaisant to, jog Rusija ir Gruzija nepalaiko diplomatinių kontaktų ir “Vakarų bandymų spausti Tbilisį”, dvišalis bendradarbiavimas neva gilėja, pirmiausia prekybos ir ekonomikos srityse.

Tarptautinių sankcijų dėl agresijos prieš Ukrainą spaudžiama Rusija ieško bet kokių sąjungininkų ir kanalų joms apeiti ir pralaužti izoliaciją.

Kovo mėnesį Sakartvele tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuoti prieš įstatymo projektą, kuriuo siekiama apriboti „užsienio agentų“ įtaką. Opozicijos manymu, tikrasis įstatymo tikslas yra nutildyti valdžios kritikus. Įstatymo projektą griežtai kritikavo ir Vakarų politikai, įspėdami, kad tai turės padarinių santykiams su dabartiniu Tbilisio režimu.

Valdantieji protestus prilygino riaušėms, policija ir kitos jėgos struktūros demonstracijoms vaikyti panaudojo jėgą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis