0

Pandemija nesutrukdė pasiekti tikslą – Skuodo vaikų lopšelis-darželis pripažintas aktyvia mokykla

Pastarieji pandeminiai metai pristabdė daugelį veiklų, tačiau įstaigos visomis jėgomis stengėsi įveikti iškilusius iššūkius ir nesustoti veikloje. Ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų ir mokytojų kasdienę veiklą papildė nauji darbai: mokinių testavimas, ugdymo įstaigos bendruomenės konsultavimas, paviršių dezinfekavimas, patalpų vėdinimas ir kitos prevencinės priemonės kovojant su COVID-19 pandemija.

Džiugu, kad ugdymo įstaigos nepasidavė ir toliau aktyviai bandė pasiekti užsibrėžtus tikslus. To puikus pavyzdys Skuodo vaikų lopšelis-darželis, kuris didžiulio užsispyrimo ir darbo dėka sunkiu visame pasaulyje periodu buvo pripažintas aktyvia mokykla.

Sumažėjęs fizinis aktyvumas

Pastaraisiais metais vis dažniau pastebimas vaikų fizinio aktyvumo sumažėjimas: daug laiko praleidžiama namie sėdint prie kompiuterio, televizoriaus ar naudojantis įvairiomis išmaniosiomis technologijomis, kurios nereikalauja fizinio aktyvumo. Be to, vis mažiau vaikų eina į mokyklą ir grįžta iš jos pėsčiomis.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad kiekvieną dieną mokyklinio amžiaus vaikas turėtų bent 60 minučių skirti vidutinio–stipraus intensyvumo fizinei veiklai, kad augtų sveikas. Tai Klaipėdos rajone atlieka vos 11,7 proc. vaikų, Skuodo rajone – 11,3 proc., Rietavo savivaldybėje – 15,1 proc. (tyrimas atliktas 2020 metais, apklausti 5, 7 ir 9 klasių mokiniai).

Šiuos rodiklius galima teigiamai pakeisti tik keičiant vaikų įpročius ir informuojant apie fizinio aktyvumo svarbą ir naudą. Būtent šiais tikslais vadovaujasi mokyklos, tapusios aktyviomis mokyklomis.

Aktyvi mokykla – kas tai?

Aktyvi mokykla – mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant fiziniam aktyvumui palankią mokyklos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdieninį mokyklos gyvenimą.

Aktyvi mokykla siekia 3 pagrindinių tikslų:

1. Įkvėpti vaikus 60 min. ir daugiau skirti fiziniui aktyvumui per dieną.

2. Vykdyti aukštos kokybės fizinį lavinimą kūno kultūros pamokose.

3. Sukurti palankią fizinės veiklos kultūrą visiems.

Aktyvios mokyklos modelio kūrimas mokyklai atveria daugiau galimybių fiziniam aktyvumui skatinti – mokykla gali ieškoti ir pasiūlyti įvairių formų aktyvių užsiėmimų ne tik po pamokų, bet ir prieš pamokas ar per pamokas, gali išskirtinį dėmesį sutelkti į fizinio ugdymo pamokų kokybę, taikyti modernius ir mokiniams patrauklius ugdymo metodus, plėsti judėjimo būrelių pasiūlą ir kt.

Skuodo vaikų lopšelis-darželis žengė labai didelį žingsnį fizinio aktyvumo įstaigoje skatinimui, linkime sėkmės, smagių idėjų bei projektų, produktyvaus laiko įgyvendinat veiklas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Sveikata