0

Dalinkitės

Kauno Vytauto Dididžiojo Universiteto (VDU) politologai mano, kad meras Visvaldas Matijošaitis balotiruosis vėl. Anot jų, reitingai ir žiniasklaida, šiais laikais, politikams nė motais.

Mat Kauno miesto mero V. Matijošaičio sūnus Šarūnas, pats dalyvaująs politikoje, reaguodamas į nacionalinėje žiniasklaidoje pasirodžiusius tyrimus apie šeimos galimai neskaidriai superkamus žemės sklypus, sako visas nekilnojamojo turto pirkimo procedūras atliekantis teisėtai.

Pats Kauno meras yra viešai teigęs, kad būtent šis tyrimas jį paskatino dar kartą kandidatuoti į šią poziciją.

V. Matijošaitis sako nieko neteisėto nedarąs. Ketina toliau būti meru. Ar kritę reitingai ir kritika stabdys politinę ambiciją? Politologai mano, kad ne.

Spėti apie ateitį yra nemoksliška, – sako VDU regionaslistikos katedros profesorius Mindaugas Jurkynas,

„Manau, kad meras kandidatuos, nes jaučiasi pakankami tvirtai. Kauniečiai vertina jį gerai. Jo reitingai vis tiek aukščiausias [lyginant su konkurentais], sakė profesorius portalui kaunieciams.lt.

Kritika ir nuomonė, kaip teigia profesorius, nėra vieninteliai motyvai politikams. Reikia žiūrėti, kas konkurenciniame lauke yra šalia. Jei nėra kitų rimtų kandidatų, tai jaučiamasi tvirčiau. Tokia padėtis yra ir partijų

Pasak M. Jurkyno, kitų kandidatų stoka yra vienas iš veiksnių. Be to, mero darbo rezultatai savivaldoje tenkina kauniečius. Atsirasti politikams. Pasak jo, reikia laiko ir savavališkumo.

‚Nėr konkurentų ir politinės valios kelt rimtus oponentus. Jie nemato prasmės investuot į kovą. Lauks, manau sekančių rinkimų, gal tada puls kaip reikiant, o kol kas tik ritualiniai šokiai. Deja, kovos nepamatysim dabar,“- mano VDU politologas Bernaras Ivanovas.

Pasak jo, teisėsaugos reikalai tunka ilgiau nei politinės kadencijos. “O Eligijas Masiulis tada ko sulaukė? Tai tokia tradicinė praktika pas mus,: – rašė jis portalui kaunieciams.lt

Pastebėtina, kad Kaune iš esmės Kaune konkuruoja dvi politinės jėgos – konservatoriai ir V. Matijošaičio vadovaujamas politinis komitetas (faktiškai regioninė partija) “Vieningas Kaunas”. Pastarasis dominuoja. Kauno meras yra pažadėjęs išvalyti miesto politiką nuo konservatorių.

Miesto taryboje V. Matijošaitis turi triuškinančią daugumą, dalyvaujant šeimos nariams, tačiau paskutiniuose Seimo rinkimuose bemaž visas vienmandates apygardas laimėjo konservatoriai.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva