0

Dalinkitės

Rusija tęsia agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Ukrainos Generalinio štabo duomenimis,  okupantai praėjusią parą raketomis ir aviacija smogta dešimtis kartų. Karo veiksmai, nors ir sulėtėję, tęsiasi, nes abi pusės tikisi išnaudoti grunto įšalą savo pėstininkų ir technikos judėjimui. Ukrainos žiniasklaida paviešino Lietuvos pagalbos jai mastą.

***

Praėjusią parą rusų okupantai taip pat 64 kartus apšaudė Sumų sritį minosvaidžiais ir artilerija. Apie tai savo “Telegram” kanale pranešė Sumų regiono karinės administracijos vadovas Dmytro Zhyvitskyy.

Naktį okupantai paleido tris raketas į Kryvyj Rihą, vienas žmogus žuvo ir trys buvo sužeisti.

UNIAN.ua nuotr. asociatyvi

“Tragiška naktis… Vienas žuvęs, trys sužeisti. Po vidurnakčio rusai trimis raketomis smogė Krivyj Ryhui. Kliuvo pramonės įmonei, žuvo darbuotojs. Jo kūną gelbėtojai ištraukė iš po sugriauto gamybos cecho griuvėsių. Dar trys žmonės buvo sužeisti. Jie buvo nuvežti į vietos ligoninę. Būklė vertinama kaip vidutinio sunkumo”, – savo “Telegram” žinutėje pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos pirmininkas Valentinas Rezničenko.

***

Ukrainos ginkluotosios pajėgos (UGP) tęs kontrpuolimo operacijas žiemą, tačiau jų sėkmė priklausys nuo dviejų veiksnių,- mano Karo tyrimų institutas (ISW). Analitikai teigia, kad UGP tikriausiai ruošiasi pasinaudoti įšalusia žeme, vietoj rudeniui būdingo purvyno, idant sparčiau žengtų pirmyn.

Anot ISW ekspertų, UGP planuoja tęsti puolamąsias operacijas visą žiemą, kad įtvirtintų laimėjimus ir neleistų Rusijos pajėgoms perimti iniciatyvos mūšio lauke. Tačiau JAV žvalgyba prognozuoja, kad “žiemą karas Ukrainoje sulėtės”.

ISW taip pat citavo Rusijos šaltinius, teigiančius, kad Ukrainos kariai tęsia kontrpuolimą Kreminnos ir Svatovės kryptimis, o okupantai vykdo puolamąsias operacijas prie Bachmuto ir Avdijivkos.

Tuo pat metu rusai ir toliau susiduria su “mobilizacijos” problemomis. Šauktinių grupės esą trukdo Rusijos kariuomenės vadovybei telkti pajėgas atsisakydamos kovoti, elgdamiesi nepaklusniai ir net įžūliai.

***

Agentūra Unian.ua pirmadienį praneša kokiu mastu ofivialioji Lietuva padeda ukrainiečiams kariauti:

“Liepos mėn. jie perdavė Ukrainai droną “Bayraktar”, taip pat nupirko antidronų ir “Wingman” radarų, kuriuos perdavė UGP.

Tą patį mėnesį Lietuvos Vyriausybė patvirtino 10 mln. eurų vertės pagalbos Ukrainai paketą.

Rudenį šalis perdavė Ukrainos kariuomenei 62 šarvuočius M113 ir amuniciją. Be to, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino NATO sąjungininkus suteikti Ukrainai daugiau tankų.

Lapkričio pabaigoje Lietuva į Ukrainą išsiuntė šešis sunkvežimius su transformatoriais, kad padėtų šaliai po masinių smūgių kritinei infrastruktūrai.”

***

Rusija ir Baltarusija atnaujino susitarimą dėl karinio bendradarbiavimo. O Baltarusijoje diktatorius Aliaksandras Lukašenka kalbėjo apie “vieningą kariuomenę” su rusais.

Tai įvyko Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu vizitą Baltarusijoje, praneša Censor.NET, remdamasi Baltarusijos valstybine naujienų agentūra BELTA.

Šoigu ir Baltarusijos gynybos ministras Viktoras Chreninas pasirašė susitarimo dėl bendro regioninio saugumo užtikrinimo karinėje srityje pakeitimus. Ten reglamentuojami bendri Baltarusijos ir Rusijos veiksmai “užtikrinant regioninį saugumą”.

Susitikimo su S. Šoigu metu A. Lukašenka pabrėžė, kad šiuo metu Baltarusijoje dislokuoti Rusijos kariškiai ir Baltarusijos kariuomenė veikia kartu kaip “sąjunginės valstybės gynėjai”.

“Čia niekas nesiskirsto: šiandien ruošiamės kaip viena grupė, viena kariuomenė. Visi apie tai žino. Mes to neslėpėme. Šiuolaikiniame pasaulyje to neįmanoma nuslėpti”, – sakė Baltarusijos diktatorius.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis