0

Dalinkitės

Rusija tęsia agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Tarptautinių karo tyrimų instituto {ISW} ekspertai pasakoja – nuo ko priklauso tolesni Vladimiro Putino veiksmai Ukrainoje.

Ekspertų nuomone, Rusijos diktatoriaus Ukrainoje vis labiau priklauso nuo privačios karinės bendrovės (PMC) finansininko Jevgenijaus Prigožino ir Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo pajėgų.

Analitikai atkreipė dėmesį, kad nors Prigožinas ir Kadyrovas reiškiasi lyg ir patys sau, V. Putino veiksmai Ukrainoje vis labiau priklauso nuo šių dviejų asmenų iniciatyvos.

Neseniai paskelbtoje Karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje teigiama, kad Rusijos karo šalininkų grupė didina savo įtaką iš dalies siekdama asmeninių interesų Rusijoje ir okupuotose Ukrainos dalyse, o ne vien tam.

Lapkričio 6 d. “Vagner PMC” finansininkas Jevgenijus Prigožinas patvirtino, kad samdinių armija “Vagner” Kursko ir Belgorodo regionuose atidaro mokymo ir valdymo centrus, skirtus liaudies milicijai, kuri veiks ne Rusijos ginkluotųjų pajėgų sudėtyje.

Ukrainos pasipriešinimo centras pažymi, kad R. Kadyrovas ir jo lauko vadai plečia verslo tinklus okupuotose teritorijose.

Analitikai teigia, kad tiek Prigožinas, tiek Kadyrovas išlieka gana nepriklausomais veikėjais Rusijoje, nes Putinas, nepaisant paskelbtos ir neva sėkmingos mobilizacijos, yra priklausomas nuo jų pajėgų Ukrainoje.

ISW atkreipė dėmesį, kad Rusijos žurnalistai dažnai klausinėja A. Prigožino apie jo ambicijas Kremliuje, o tai, nepaisant jo nuolatinių prieštaravimų, leidžia manyti, kad jis sukūrė visuomenės nuomonę apie galimą savo atėjimą į valdžią. Tokios diskusijos prieštarauja dešimtmečius besitęsiančiai V. Putino, kaip vienintelio Rusijos lyderio, pozicijai.

Institutas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijos pajėgos gerokai išeikvojo savo didelio tikslumo ginkluotės sistemų arsenalą ir patyrė didelių nuostolių aviacijoje. Manoma, kad jos tiesiog toliau bandys daužyti Ukrainos infrastruktūtrą.

Be to, pasak ekspertų, Rusijos okupacinė valdžia greičiausiai pradės naują vadinamosios “evakuacijos” iš Chersono srities etapą.

Be to, kaip pabrėžė analitikai, informacija apie plačiai paplitusias Rusijos karinės vadovybės nesėkmes įgauna socialinį pagreitį. Rusijos tinklaraštininkai teigė, kad moterys, tikriausiai Rusijos kariškių ir mobilizuotųjų giminaitės, atkreipia dėmesį į nesėkmes kare.

ISW teigė, kad Rusijos gynybos ministerijos nesugebėjimas spręsti šių sisteminių problemų ir jų pagrindinių priežasčių gali padidinti socialinę įtampą per visą karą.

Tuo pačiu Prigožinas atvirai pareiškė, kad kišosi į JAV rinkimus. Maža to, Rusijos oligarchas sakė, kad “kišosi, kišasi ir toliau kišis” į JAV rinkimus.

Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price’as tai pavadino “įžūliu prisipažinimu” ir nebaudžiamumo tiek pačiam oligarchui, tiek aukščiausiems Rusijos vadovams apraiška.

JAV įsitikinusios, kad Prigožinas nebūtų pasakęs tokių žodžių be Kremliaus sutikimo. Žinoma, kad anksčiau Prigožinas asmeniškai agitavo “baudžiauninkus” ir užverbavo daugiau kaip tūkstantį kalinių karui Ukrainoje.

Klausimas, kuris natūraliai kyla: Prigožinas numatytas Putino įpėdinis, konkurentas ar tiesiog žaisliukas?

***

Padėtis fonte išlieka gana statiška. Per vieną dieną Ukrainos kariškiai (jų teigimu) pietuose likvidavo rusišką įrangą ir sunaikino amunicijos sandėlį. Ukrainos aviacija, kai teigiama, sudavė aštuonis smūgius Rusijos kariams. Taip skelbiama Ukrainos Pietų operatyvinės vadovybės “Facebook” puslapyje.

Du iš jų neva smogė įtvirtininmams, keturi priešlėktuvinės gynybos sistemoms, dar du – į priešo įrangos koncentraciją Beryslavo, Baštankos ir Chersono rajonuose.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva