0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią, užgrobdama dalį rytinių šalies teritorijų, pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Kaip ir tikėtasi, Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino paskelbtas “vienašališkas kalėdinis ugnies nutraukimas” buvo propagandinė fikcija.

Pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos atrėmė rusų okupantų atakas 14-oje gyvenviečių, teigiama rytiniame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) generalinio štabo pranešime socialiniame tinkle “Facebook”.

Pažymima, kad per pastarąją parą priešas surengė vieną raketų smūgį ir paleido 20 raketų paleidimo įrenginių. Oro ir raketų smūgių pavojus išlieka visoje Ukrainos teritorijoje.

Generalinis štabas pažymėjo, kad pagrindinės priešo pastangos sutelktos į bandymus visiškai užimti Donecko sritį administracinės sienos ribose; jie toliau vykdo puolimą Bachmuto kryptimi.

“Per pastarąją parą gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas Stelmachivkos, Makiivkos, Dubravos ir Belogorivkos rajonuose Luhansko srityje ir Ozarjanovkos, Soledaro, Krasnaja Gora, Podgorodnės, Bachmuto, Kleščejevkos, Solos, Pervomaiskojės, Marinkos ir Pobedos rajonuose Donecko srityje”, – sakoma pranešime.

Voluinės ir Polesės kryptimis padėtis iš esmės nepasikeitė, priešo puolamųjų grupių formavimosi požymių nepastebėta.

Seversko ir Slobožansko kryptimis priešas apšaudė devynių Charkovo srities gyvenviečių teritorijas; Kupiansko ir Limansko kryptimis apšaudyta daugiau kaip 20 gyvenviečių; Bachmuto kryptimi taip pat apšaudyta daugiau kaip 20 gyvenviečių.

***

Pranešama apie 39 smūgius Chersono sričiai. Dėl to vienas žmogus žuvo ir septyni buvo sužeisti, teigia Chersono regioninės karinės administracijos pirmininkas Jaroslavas Januševičius.

“Rusijos okupantai regiono teritoriją apšaudė 39 kartus. Priešas puolė taikias gyvenvietes naudodami artileriją, minosvaidžius, daugkartinio raketų paleidimo sistemas  ir tankus”, – sakė jis.

Pirmininko teigimu, Rusijos kariuomenė devynis kartus apšaudė Chersoną – priešo kariuomenė apšaudė miesto gyvenamuosius rajonus.

***

Pentagono atstovė spaudai V. Putino pareiškimą apie “kalėdines paliaubas” pavadino “propagandiniu triuku”, kuris galiausiai nesuveikė.

Pasak JAV gynybos departamento atstovės spaudai Lauros Cooper, Rusijos ginkluotosios pajėgos gruodžio 6 d. nenutraukė kovų, nors dieną prieš tai V. Putinas įsipareigojo vienašališkai nutraukti ugnį.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis