0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią, užgrobdama dalį rytinių šalies teritorijų, pradėjo 2014 metais, o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Nuožmiausi mūšiai toliau vyksta aplink Bachmuto miestą.

Ukrainos gynybos pajėgos (UGP) pastarąją parą atrėmė priešo atakas maždaug 13 Donbaso gyvenviečių. UGP generalinis štabas pranešė, kad priešas vykdo puolimą Bachmutsko, Avdijivsko ir Limansko rajonuose ir bando pagerinti taktinę situaciją Kupiansko kryptimi, informuodamas apie operatyvinę situaciją, susijusią su Rusijos invazija.

Pavyzdžiui, Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas Luhansko srities Stelmachivkos ir Červonopopivkos gyvenvietėse, Soledare, Krasnaja Horoje, Podhorodnėje ir Bachmute. Be to, rašeivoms nepavyko užpulti Kleshcheyevka, Vodyane, Pervomaiskoye, Krasnogorovka, Marinka, Pobeda ir Novomikhailovka Donecchina.

Novopavlovsko, Zaporožės ir Chersono kryptimis priešas ginasi anksčiau užimtose linijose, vykdo pozicijų inžinerinį aprūpinimą. Generalinio štabo duomenimis, per pastarąją parą Rusijos okupantai surengė septynis raketų ir 31 oro smūgį bei paleido 73 raketų, naudojant daugkartinio paleidimo įrenginius.

“Kyla grėsmė, kad priešas iš oro ir raketomis smogs svarbiausiems infrastruktūros objektams visoje Ukrainos teritorijoje”, – sakoma pareiškime.

***

Informacijos ir konsultacijų bendrovės “Defense Express” direktorius Serhijus Zguretsas sakė, kad karinės operacijos tęsiamos Kleščykio zonoje. Priešas bando prasiskverbti į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gynybą iš Donecko srities pietų.

Televizijos kanalo “Espresso TV” eteryje ekspertas pažymėjo, kad okupantai perduoda Bachmuto krypčiai visus turimus išteklius.

“Visomis šiomis apėjimo kryptimis priešas siekia pasiekti tiekimo kelius. Tačiau šie maršrutai yra daug toliau nei Soledaras ir Kleščiuvka. Vargu ar galime kalbėti apie tai, kad Bachmut bus apsuptas priešo. Priešas į Bachmutą meta visus turimus išteklius. Priešas perkėlė šaudmenis ir artileriją į Bachmutą, kad užtikrintų artilerijos ugnies tankumą”, – pridūrė A. Zguretsas.

Analitiko teigimu, UGP jau pasiuntė pastiprinimą sunkiąja kryptimi. Priešas ir toliau reguliariai šturmuoja Ukrainos karių pozicijas.

“Bachmutas ir Soledaras – tai du fronto ruožai, kuriuose tebėra karščiausia. Ten bus siunčiami UGP pastiprinimai, kad neleistų priešui žengti gilyn į mūsų teritoriją. Atremti priešo atakas, kurios yra reguliarios ir alinančios, stabilizuoti padėtį aplink Soledarą. Būtent Soledaras, Jakovlevka, Podhorodnė -į šiaurę nuo Bachmuto ir yra kryptis, kur priešas bando apeiti Bachmutą, atlaikantį frontalines atakas”, – aiškino jis.

***

Ukrainiečių gynėjai jau aštuonias dienas nepertraukiamai kovoja artimoje kovoje Soledare, Donecko srityje. Rusų okupantams pavyko patekti į užstatytas teritorijas, tačiau ukrainiečiai visą miestą kontroliuoja ugnimi.

Pasak žurnalisto Jurijaus Butusovo, vietiniai gyventojai stengiasi gyventi įprastą gyvenimą ir net vedžioja šunis apšaudymo metu.

“Nuolat girdisi sprogimai arba šaulių ginklų ugnis. Sutriuškintame mieste šturmo grupės kaunasi 20-30 metrų atstumu, visi juda iš namo į namą su paruoštais ginklais, nes priešas nuolat bando įsiveržti. Per šaudymus vietiniai gyventojai yra šokiruoti, kai kurie iš jų vedžioja šunis kieme, kai iš visų pusių pasigirsta šūviai, o kulkos švilpia į visas puses, laistydamos sienas”, – sakė žurnalistas savo “Telegram” kanale.

Jis pažymėjo, kad tie, kurie vis dar liko mieste, gyvena padedami humanitarinių organizacijų ir maitinami mūsų kovotojų.

“Rusijos kariai nuo gruodžio 27 d. kasdien tęsia Soledaro puolimą. “Putino samdinių Wagnerio korpusas” ir Rusijos oro desantininkai bando atkovoti miestą, kurį gina 46-oji aeromobilių brigada. Sunku žodžiais apibūdinti, kaip aiškiai ir profesionaliai desantininkai kovoja, kaip kiekvienas iš jų nuolat ir nepertraukiamai dalyvauja kovos veiksmuose. Šiems kariams nereikia užuojautos – jiems reikia tik sviedinių, minų, “starlinerių”, tankų, “Himarsų”, – dalijosi įspūdžiais A. Butusovas.

Jis pažymėjo, kad rusai patiria didžiulių nuostolių, tačiau tai jų nesustabdo, okupantai bet kokia kaina stengiasi žengti į priekį.

“Rusijai reikia politinės sėkmės, ji nori užimti Ukrainos miestą, kad parodytų, jog mobilizacija leido Putinui pakeisti karo eigą. O su nuostoliais Soledare rusai nesiskaito. Šiuo metu priešas į miestą veržiasi iš trijų pusių. Didžiąją Soledaro dalį kontroliuojame ugnimi, tačiau priešui pavyko patekti į užstatytas teritorijas”, – sakė žurnalistas.

Jis taip pat pabrėžė, kad mūsų kovotojams reikia tinkamos paramos. (UNIAN.UA)

***

Buvusio švietimo ir mokslo ministro Dmytro Tabačnyko, kuris kartu su kitais eksprezidento Viktoro Janukovyčiaus bendražygiais po orumo revoliucijos pabėgo iš Ukrainos po Antrojo Maidano, lėšos buvo areštuotos.

“Vadovaujantis Vinicos srities prokuratūros procesiniais nurodymais, buvo areštuotos Ukrainos piliečio, 2010-2014 m. ėjusio švietimo ir mokslo ministro pareigas, lėšos. Taip pat buvo areštuotas jo motinos turtas”, – sakė Generalinė prokuratūra. Jie neįvardijo buvusio pareigūno pavardės, tačiau žinoma, kad tuo metu šias pareigas ėjo Tabačnykas.

“Vinicos miesto teismo sprendimu areštuoti septyni žemės sklypai, esantys Kožyno kaime, Kijevo srityje, taip pat 144 tūkst. dolerių. Žemės sklypai priklauso buvusio pareigūno motinai, areštuotos lėšos buvo paties įtariamojo banko sąskaitoje”, – rašoma pranešime.
Be to, tyrimo duomenimis, buvęs valstybės pareigūnas organizavo ir koordinavo Rusijos okupacinių administracijų vadovų veiklą Chersono ir Zaporožės srityse sveikatos apsaugos, švietimo, pasirengimo referendumams srityse. Jis veikė Rusijos aukštesniųjų valdžios institucijų, įskaitant Rusijos federalinę saugumo tarnybą, atstovų vardu.

Taigi tyrimo metu buvo nustatyti įtariamojo ryšiai su Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministro pavaduotoju, Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotoju ir Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos operatyvinės informacijos departamento atstovu. Jis atsiskaitė jiems už atliktas užduotis ir perdavė dokumentus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis