Ekstremalus bėgimas su įvairiomis natūraliomis ir specialiai varžyboms parengtomis kliūtimis tik neseniai subrendo į sporto šaką. „OCR Lithuania“ skatina šio sporto populiarėjimą, todėl praėjusį šeštadienį suorganizavo ekstremalaus bėgimo varžybas. Tai renginys, vykęs Kazlų Rūdoje, į kurį buvo kviečiami visi, net šeimos su vaikais. Organizatoriai skatino priimti ekstremalaus bėgimo iššūkį, kuris reikalauja daug ištvermės, greičio, jėgos ir net psichologinio nusiteikimo.
Šiais metais dalyviai vykdė užduotis, tokias kaip: rąsto nešimas, lipimas virvėmis bei specialiais laikikliais rankomis, kopimas į specialias sieneles, bridimas per upę, šokimas per rąstus bei šieno ritinius ir daugelį kitų. Visi tie, kurie užsiregistravo turėjo galimybę pasirinkti iššūkį iš trijų galimų: ilgiausią didžiosios taurės bėgimą sudarė 10 km. su 20 kliūčių, 5 km. su 12 kliūčių. Vaikai bėgo 2 km trasą su 5 kliūtimis.
Norėdami išsiaiškinti daugiau įdomių detalių apie ekstremalųjį bėgimą po renginio pakalbinome vieną iš renginio organizatorių, projektų vadovą Igną Kaminską.
– Ignai, tai kiek visgi žmonių priėmė iššūkį sudalyvauti ekstremaliajame bėgime?
– Dalyvių buvo apie 500. Tai įvairūs žmonės: nuo sporto entuziastų, iki paprastų mėgėjų, norinčių tik išmėginti save įvairiose rungtyse.
– Ar galėtumėte detaliau papasakoti apie užduotis ir kliūtis?
– Stengėmės sudaryti tokias rungtis, kad pirmą kartą atvykęs dalyvis jų įveiktų apie 80%. Išdėstant rungtis buvo kreipiamas dėmesys į skirtingų raumenų apkrovimą tam tikrose distancijose. Užduotys ir kliūtys buvo labai įvairios. Vienos – techniškai sudėtingos kompleksinės rungtys, pavyzdžiui, tokios, kurių metu reikėjo pereiti 6m. ilgio balansinę siaurą medžio siją, tada užkopti virve į beveik 3 m. aukštį ir pereiti rankomis laikantis unikaliais laikikliais. Kitos užduotys reikalavo daug fizinės jėgos ir ištvermės, pavyzdžiui, 20-35 kg. svorio nešimas 150 m. Žinoma, parengėme ir smagių užduočių, tokių kaip perkopimas per šieno ritinius.
– Ar dalyviai intensyviai konkuravo tarpusavyje, o gal kaip tik – bėgo, norėdami gerai praleisti laiką?
– Didžioji dalis žmonių konkuravo su savimi, naudodami jėgas, energiją ir tyrinėdami savo ištvermės ribas. Dėl prizinių vietų varžėsi vos keletas sportininkų.
– Kokių netikėtumų renginio metu nepavyko išvengti?
– Kadangi šį renginį organizavome pirmą kartą, netikėtumų tikrai buvo. Dalyviai dažniausiai įvardijo šias: užsitęsusi registracija, trasos žymėjimas ir laiko matavimas. Tačiau kitų varžybų metu šių netikėtumų tikrai nekils, nes, pavyzdžiui, jau rezervavome automatinę laiko matavimo sistemą, taip pat trasų žymėjimui pasitelksime papildomus ženklus.
– Su kokiais iššūkiais susidūrėte, organizuodami ekstremalų bėgimą, pandemijos metu?
– Šiek tiek teko pakoreguoti registracijos formą ir įterpti papildomus duomenis. Ši situacija labiausiai paveikė pasiruošimą, kadangi keli žmonės dėl pandemijos sukeltų rūpesčių nebegalėjo atvykti ir padėti.
Neužtenka vien tik kojų stiprumo.
Vienas iš dalyvių Tomas, Vilniaus maratoną išmainęs į ekstremalųjį bėgimą, taip pat dalinasi savo įspūdžiais apie nestandartines varžybas.
– Kokia užduotis pasirodė pati sunkiausia?
– Rinkausi sunkiausią trasą su 20 kliūčių, deja, vienos neįvykdžiau. Tai užduotis, kurios metu reikėjo rankomis kabintis už vertikaliai pakabintų virvių ir pereiti tam tikrą atstumą. Ši kliūtis reikalavo labai stiprių rankų raumenų.
– Ar sutinkate, kad prieš šį bėgimą reikia daug ir intensyviai treniruotis?
– Nebūtinai. Žmonės tokiame bėgime dalyvauja dėl skirtingų priežasčių. Vieni nori smagiai praleisti laiką ir vykdo tik paprastesnes užduotis, kiti – stengiasi įgyvendinti visas. Pats planuoju ruoštis daugiau, bet ne tik prieš varžybas, o visus metus, palaikant gerą fizinę formą ir ją gerinant. Šis bėgimas buvo puikus būdas išbandyti save ir pasitikrinti esamą fizinę būklę.
– Ką galėtumėte parekomenduoti kitų metų dalyviams?
– Nebijoti išbandyti save. Visiems būsimiems dalyviams rekomenduoju nepraleidinėti užduočių ir stengtis jas visas sąžiningai įvykdyti. Kai kurios užduotys iš pradžių atrodo sunkios, tačiau pradėjus – nebetampa taip sunku. Nors raumenis skaudėjo porą dienų po bėgimo, tačiau jausmas, jog atidavei visas pastangas ir padarei viską, ką galėjai – žodžiais neapibūdinamas.
– Ar dalyvausite ir kitame ekstremaliame bėgime?
– Tikrai taip! Negalėčiau praleisti. Buvo įdomu ir be galo smagu.
Dalyvavo ir vaikai.
Šiame renginyje taip pat dalyvavo ir 50 vaikų nuo 5 iki 18 metų. Jauniesiems dalyviams buvo paskirta mažojo bėgimo 2 km. trasa su 5 kliūtimis. Visi jie noriai vykdė užduotis ir su jomis susitvarkė geriau nei buvo tikėtasi.
Šios „OCR Lithuania“ organizuojamos ekstremalaus bėgimo varžybos buvo įvadinės į kitų metų nacionalinį turą, kuriame organizatoriai planuoja surengti 3-4 varžybas. Nacionalinio turo metu paaiškės atletai, kurie atstovaus Lietuvą tarptautinėse ekstremalaus bėgimo varžybose.
Komentarai