0
Dalinkitės

Vyro įžeidinėjimas vadinant jį „plikagalviu” yra seksualinis priekabiavimas, nusprendė teismas Jungtinėje Kartalystėje. Svarbiame sprendime darbo santykių teismas nustatė, kad kadangi vyrai dažniau netenka plaukų nei moterys, šio termino vartojimas žmogui apibūdinti yra tam tikra diskriminacijos forma.

Savo išvadoje teisėjai teigė, kad tyčiojimasis iš vyro nuplikimo prilygsta pastaboms apie moters krūtų dydį.

Šį sprendimą priėmė trijų vyrų, kurie apgailestavo, kad jiems patiems trūksta plaukų, kolegija, nagrinėdama bylą tarp elektriko Tony Finn‘o ir jo darbdavių iš gamybos įmonės.

Kalbėdamas po posėdžio T. Finnas sakė besitikįs, jog šis sprendimas padės sustabdyti kitų vyrų „žodinį puolimą ir žeminimą dėl to, kad jie yra pliki”. T. Finnas beveik 24 metus dirbo Vakarų Jorkšyre įsikūrusioje bendrovėje „British Bung Company”, kol praėjusių metų gegužę buvo atleistas iš darbo.

Po to, kai 64 metų vyras buvo atleistas iš darbo, jis kreipėsi į teismą, be kita ko, teigdamas, kad po incidento su gamyklos vadovu Džeimiu Kingu jis tapo seksualinio priekabiavimo auka. T’ Finnas teigė, kad 2019 m. liepą per ginčą ceche J. Kingas pavadino jį „plika p***a”.

„Ponas Kingas, teismo nuomone, peržengė ribą. Teisėjų kolegija, kurią sudarė teisėjai Jonathan Brain, David Dorman-Smith ir Keith Lannaman, svarstė, ar pastaba apie jo plikumą buvo tiesiog įžeidimas, ar iš tikrųjų priekabiavimas.

Teisėjų kolegija teigė, kad J. Finnas nesiskundė dėl „anglosaksų kalbos” vartosenos, tačiau buvo „įžeistas”, kai buvo pavadintas plikagalviu.

„Tai stipri kalba. Nors, kaip nustatėme, tokia kalbėsena buvo įprasta šiame Vakarų Jorkšyro fabrike, mūsų nuomone, ponas Kingas peržengė ribą, išsakydamas asmeninio pobūdžio pastabas ieškovui apie jo išvaizdą.”

Įmonei atstovavęs advokatas teigė, kad pastaba nebuvo seksistinė, nes pliki gali būti ir vyrai, ir moterys.

Tačiau teismas atmetė šį argumentą pastebėdamas, kad  visų trijų teisėjų tvirtinimu, nuplikimas daug dažniau pasitaiko vyrams nei moterims.

„Mes manome, kad tai yra neatsiejamai susiję su lytimi.  Darant pastabą siekta  pakenkti  ieškovui,“ sakoma nutartyje.

Kolegija rėmėsi ankstesniu prercedentu, kai buvo nustatyta, kad vyras seksualiai priekabiavo prie moters, komentuodamas jos krūtų dydį.

„Daug labiau tikėtina, kad asmuo, kuriam buvo išsakyta tokia pastaba, kokia buvo išsakyta (tuo atveju), bus moteris”, – teigė teismas. <…> “Ponas Kingas išsakė pastabą siekdamas įskaudinti ieškovą, komentuodamas jo išvaizdą, kuri dažnai būdinga vyrams.”

Teismas prasidėjo, kai po incidento ponas Finas kartu su savo sūnumi Robertu, kuris buvo policijos pareigūnas, pateikė oficialų skundą, surašydamas jį ant oficialaus Vakarų Jorkšyro policijos blanko. Jis buvo priimtas, kaip pranešimas apie nusikaltimą – asmens orumo žemininą.

Savo išvadoje kolegija teigė: „Pavadindamas [P. Finną] “plika p***a”, pažeidė ieškovo orumą, sukūrė jam bauginančią aplinką, ir tai buvo susijęs su [P. Finno] lytimi.”

Teismas patenkino P. Finno ieškinius dėl neteisėto atleidimo iš darbo, patirtų nuostolių ir seksualinio priekabiavimo. Kompensacijos ponui Finnui dydis bus nustatytas vėliau.

Parengtra pagal The Telegraph publikaciją

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis