0

Dalinkitės

Prezidentas Vladimiras Zelenskis pakvietė Kinijos valstybės vadovą Xi Jinpingą atvykti į Ukrainą. “Esame pasirengę jį čia priimti. Noriu su juo pasikalbėti. Aš su juo bendravau prieš visišką karą. Tačiau visus šiuos metus, daugiau nei metus, mes neturėjome jokio kontakto”, –  žurnalistams sakė V. Zelenskis.

V. Zelenskis išsakė nuomonę, kad Maskvos lūkesčiai dėl Xi vizito nepasiteisino, todėl V. Putinas išsisuko su nedidele “pergale”, paskelbdamas apie taktinių branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje.

V. Putino pareiškimu apie “Iskander” dislokavimą Baltarusijoje siekta nukreipti dėmesį nuo Kinijos garantijų trūkumo, mano V. Zelenskis: “Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad (Xi – UNIAN) vizitas nedavė Rusijai jokios naudos”.

Dar prieš Xi kelionę į Maskvą laikraštis “The Wall Street Journal” rašė apie tariamus Pekino ketinimus paskambinti Zelenskiui. Pasak žurnalistų, tai būtų buvęs pirmas tokio lygio KLR kontaktas nuo visiškos invazijos pradžios.

Ukrainoje noras kalbėtis su Kinija buvo siejamas su būtinybe perteikti Xi Ukrainos poziciją dėl taikos derybų. Dar rugpjūtį V. Zelenskis primygtinai reikalavo pokalbio telefonu su Xi Jingpingu, tačiau Pekinas “išsisukinėjo” nuo atsakymo.

UNIAN.UA informacija

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis