0
3 tūkstančiai pasodintų medelių arba hektaras miško Ignalinos rajone, kuris ateityje absorbuos 605 tonas anglies dioksido – maždaug tiek sugeneruoja 260 skrydžių maršrutu Vilnius-Niujorkas-Vilnius. Tokia iniciatyva savo dvidešimtąjį jubiliejų kartu su darbuotojais, jų šeimomis ir ne pelno siekiančios organizacijos VšĮ „Myliu mišką” atstovais įprasmino tarptautinė siuntų bendrovė „Venipak”.
„Šie metai mūsų komandoje yra jubiliejiniai, todėl juos norisi pažymėti galvojant apie ateinančius dešimtmečius. Darbuotojai su dideliu entuziazmu palaikė idėją gimtadienį paminėti tokiu formatu ir visiems drauge pasodinti mišką. Visi suvokiame miškų svarbą klimato kaitos kontekste ir žvelgiame į tai su didele atsakomybe. Miškasodžio metu ne tik smagiai praleidome laiką gamtoje kaip komanda, praplėtėme žinias apie Lietuvos miškus, tačiau ir turėjome galimybę savo rankomis juos drauge pasodinti”, – sako „Venipak” įmonių grupės globalios rinkodaros vadovė Asta Raudonienė.
Sodinti miško Ignalinoje susirinko ne tik įmonės darbuotojai, bet ir jų šeimos kartu su atžalomis. „Svarbu, kad į miškasodžius susirenkama su mažaisiais šeimos nariais – juk šis hektaras miško, kurį pasodinome kartu, tarnaus ateities kartoms”, – teigia A. Raudonienė. Pasodinę medelius, „Venipak” komanda neskubėjo grįžti namo – geru oru mėgavosi iškylaujant ir įsitraukiant į edukacinius užsiėmimus apie gamtą.
Pavyzdys, įkvepiantis kitus verslus
Miškai atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant klimatą ir palaikant biologinę įvairovę. O, pasak 2021 m. įkurtos organizacijos VšĮ „Myliu mišką” atstovės Skaistės Paišytės, anglies dvideginio absorbcijos procesas prasideda nuo pat medžių pasodinimo akimirkos.
„Poveikis pasiekiamas per kelis dešimtmečius, kai medžiai užauga iki savo maksimalaus dydžio, – sako S. Paišytė. – Visus pasodintus medelius rudenį tepsime repelentais, o vėliau prižiūrėsime juos 8 metus, kol medeliai sustiprės ir augs savarankiškai. Tuomet keisime užsodinto sklypo paskirtį iš žemės ūkio į miškų. Ši iniciatyva yra didesnio tikslo dalis, mat Lietuvos miškų plotą siekiama išauginti nuo 33,8 iki 35 proc., o Ignalinos rajone iš viso bus pasodinta 5 hektarai miško.”
Anot S. Paišytės, kai į medelių sodinimo procesą įsitraukia verslo bendruomenė, šis pavyzdys gali tapti užkrečiamu ir įkvėpti kitas įmones prisidėti prie Lietuvos miškingo ploto didinimo.
„Visada sakiau, kad įmonė, kuri daro gerus darbus garsiai, yra sektinas pavyzdys kitoms. Džiaugiamės, kad prie tokių įmonių gretų prisijungė ir „Venipak” komanda, kuri nuo šiol turės savo mišką. Esu už tai, kad miškus sodinti reikia garsiai – klimato kaita yra opi, pasaulinio masto problema, tad kuo garsiau apie tai skleisime žinią, tuo daugiau bus norinčiųjų prisidėti”, – teigia S. Paišytė.
Medelių sodinimas – tik viena iš iniciatyvų
Idėja įmonės dvidešimtmetį paminėti prisidedant prie planetos gerovės gimė neatsitiktinai – „Venipak” kiekvienais metais investuoja į socialiai atsakingas iniciatyvas bei į jų įgyvendinimą įtraukia komandą.
„Prieš dvidešimt metų, kai pristatėme pirmąją savo siuntą, buvo sunku įsivaizduoti, kaip atrodysime 2024-aisiais, tačiau jau nuo pirmųjų dienų buvo aišku, kad viskas, ką pasieksime, nutiks tik komandos, mūsų darbuotojų dėka, – sako A. Raudonienė. – Todėl visus tuos metus tikėjome, kad kompanijos sėkmę pirmiausia užtikrina mūsų darbuotojų, jų šeimų, partnerių ir visos bendruomenės gerovė, kurią būtina nuolat puoselėti.”
Tai – ne pirmasis miškasodis, į kurį įsitraukia visa įmonės komanda, ir ne pirmoji prasminga iniciatyva: „Venipak” nuolat bendradarbiauja su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi, organizacija „Gelbėkit vaikus”, remia beglobių gyvūnų organizacijas.
„Vienišų senelių lankymas, išvykų socialiai remtiniems vaikams organizavimas, benamių gyvūnų priežiūra ar medžių sodinimas – bet kuri iš iniciatyvų, į kurias mūsų darbuotojai noriai įsitraukia, ne tik stiprina mūsų komandą, paįvairina kasdienybę ir atitraukia nuo rutinos, bet ir praturtina išsipildymo, prasmės jausmu, kai suvoki, jog kiekvieno asmeninis indėlis yra reikšmingas. Kaip verslas turime tikslą ne tik uždirbti pinigus, bet ir jais dalintis, investuoti į mūsų visų gerovę ir ateitį.”

The post 20-asis „Venipak” gimtadienis paminėtas ateities kartoms reikšminga iniciatyva appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva