Charlesas Bukowskis šių metų rugpjūčio 16-ąją minėtų 101 gimtadienį. „Man nepatinka įstatymai, taisyklės, religija ir moralė“, – yra rašęs Ch. Bukowkis.
Jo kūriniuose pasakojama apie paprastus skurdžių amerikiečių gyvenimus, apie patį rašymą, alkoholį, santykius su moterimis, darbo sunkumą ir nuobodumą, ir arklių lenktynes. Charles Bukowski pasakojo, kad jo vaikystėje jo tėvas dažnai neturėjo darbo ir buvo užgaulus, smurtaujantis. Po Vokietijos ekomonikos žlugimo, kuris kilo po Pirmojo pasaulinio karo, šeima emigravo į JAV, 1928 m. Jie įsikūrė Baltimorėje (Merilando valstija).
Charles Bukowski taip pat buvo nuolat įžeidinėjamas kaimynystėje gyvenančių vaikų, dėl jo vokiško akcento ir drabužių, kuriais jį rengdavo tėvai. Jaunystėje Charles Bukowski buvo drovus ir jautėsi atstumtuoju. 6-ajame 20 amžiaus dešimtmetyje Charles Bukowski ėmėsi darbo JAV pašto Los Andželo skyriuje, bet neišdirbęs nė 3 metų, metė darbą.
Jam buvo 24 metai, kai jo tekstas buvo išspausdintas žunales „Story“. Tuo metu jis buvo novelių rašytojas, tik retkarčiais rašęs poeziją. Tačiau po dešimtmečio, 1954 m., tai pasikeitė. Pokytis įvyko tuomet, kai Bukowskis patyrė vidinį kraujavimą dėl skrandžio opos ir devynias dienas praleido Los Andželo apygardos ligoninėje. Po šios patirties jis pradėjo rašyti daug daugiau poezijos ir greitai tapo vienu unikaliausių ir įtakingiausių balsų 20 amžiaus Amerikos poezijoje.
Nepaisant to, Bukowskis galbūt labiau žinomas dėl savo romanų, tokių kaip „Post Office“, „Factotum“, „Women“ ir „Ham on Rye“, nei dėl savo poezijos. Tačiau net ir dirbdamas prie romanų jis toliau rašė poeziją ir apsakymus. Bukowskis buvo parašęs daugiau nei 5300 eilėraščių ir istorijų. Ir tai tik žinomi pavadinimai. Tikėtina, kad prieš pradedant saugoti kūrinių kopijas, buvo parašyta ir vėliau prarasta šimtai tekstų.
„Man gera su valkatomis, nes aš pats esu valkata. Man nepatinka įstatymai, taisyklės, religija ir moralė“, – yra rašęs Ch. Bukowkis.
Esmine savo gyvenimo meile rašytojas laikė alkoholį. Ch. Bukowskis jį vartojo visą gyvenimą. Net tada, kai gydytojai jam diagnozavo skrandžio opą ir užginė vartoti alkoholį.
Charles Bukowski mirė nuo leukemijos 1994 m. kovo 9 d. Ch. Bukowski antkapyje parašyta: „Don`t Try“ („Nebandyk“), – frazė, kurią Bukowski naudojo vienoje savo poemoje, patardamas karjeros siekiantiems rašytojams ir poetams apie įkvėpimą ir kūrybiškumą. Iki šiol nesutariama, kokia yra tikroji frazės reikšmė.
Jo kūryba susilaukė gana nedaug akademinių kritikų dėmesio, tačiau tapo populiari.
Šaltinis: LRT.LT