0

2021 09 28

Antradienį vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro (JTVPK) atstovu Šiaurės ir Baltijos šalims Henriku M. Nordentoftu ir jo vadovaujamos delegacijos nariais. Susitikimo metu svečiai domėjosi dabartine migracijos krizės situacija Lietuvoje ir neteisėtų migrantų apgyvendinimo sąlygomis.

„Baltarusija žaidžia nešvarų žaidimą – jie stumia neteisėtus migrantus į Lietuvą ir nebeįsileidžia jų atgal, be galimybės grįžti namo. Neteisėti migrantai pasitelkiami kaip ginklas hibridinėje atakoje – žmonių kontrabandos schemos negali būti toleruojamos“, – teigė viceministras A. Abramavičius.

Lietuva yra atvira prieglobsčio prašytojams, kuriems prieglobsčio iš tikrųjų reikia. Nepaisant to, kad Lietuva susiduria su neproporcingai išaugusiu neteisėtų migrantų skaičiumi, 180 Afganistano su Lietuvos kariuomene ir kitomis vyriausybinėmis organizacijomis bendradarbiavusių piliečių rado saugų prieglobstį Lietuvoje.

Be to, nuo rugpjūčio 3 d., įvedus sienų kontrolės priemones, 100 migrantų buvo įleisti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, nors ir kirto sieną nelegaliai.

„Matome, kad padėtis išlieka neprognozuojama. Suprantame ekstremaliąją situaciją, kurioje atsidūrė Lietuva, tačiau nerimą kelia, kad nukreipiami migrantai į pasienio kontrolės punktus, vis tik nesiprašo prieglobsčio teisėtu keliu, o ieško kitų būdų patekti į Europos Sąjungą“, – kalbėjo H. M. Nordentoftas.

Susitikimo metu dalyviai tai pat aptarė gerėjančias neteisėtų migrantų apgyvendinimo sąlygas. Pasak A. Abramavičiaus, suvaldžius neteisėtų migrantų srautus, buvo galima susikoncentruoti į neteisėtų migrantų gyvenimo sąlygų gerinimą ir pradėti ruoštis šaltajam sezonui.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos