0

2021 09 22

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį Vilniuje priims Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkų delegaciją. 10-ies JAV bendrovių, vykdančių farmacijos ir biotechnologijų, gynybos, žmogiškųjų išteklių vadybos, finansinių paslaugų veiklą, atstovams ministrė pristatys investavimo Lietuvoje ir glaudesnio bendradarbiavimo galimybes.  
„Lietuva yra patraukli ir patikima šalis investuoti bei plėtoti įvairių sričių verslą. Tai įrodo mūsų šalyje sėkmingai veikiančios pasaulinio lygio JAV bendrovės. Manome, kad investicijos į mūsų biotechnologijų ir įvairius pramonės sektorius bei abipusė prekyba su JAV galėtų būti dar intensyvesnė. Siekiame stiprinti verslo bendradarbiavimą visuose ekonomikos sektoriuose“, – sakė A. Armonaitė.  
Šiemet į Lietuvą atvykusioje delegacijoje yra keturios JAV gynybos pramonei atstovaujančios bendrovės:  „Raytheon Technologies“, „Oshkosh Defense“, „Northrop Grumman“ ir „Lockheed Martin“. Taip pat keturios bendrovės – „Eli Lilly“, „Pfizer“, MSD, „Thermo Fisher Scientific“ – veiklą vykdo farmacijos ir biotechnologijų srityse, o „Strategic Staffing Solutions“ ir „Palo Alto Networks“ bendrovių pagrindinė veikla – pinigų plovimo prevencija, žmogiškųjų išteklių vadyba ir viešojo sektoriaus skaidrumas. Su trijų bendrovių atstovais ministrė ketvirtadienį surengs asmeninius susitikimus.  
JAV tiesioginės investicijos Lietuvoje siekia 320 mln. eurų ir pagal šį rodiklį Jungtinės Valstijos užima 15 vietą.  Nuosekliai auga dvišalė prekyba. Pernai Lietuvos prekybos apyvarta su JAV sudarė 1,74 mlrd. eurų – tai 10,4 proc. daugiau nei užpernai.  
Praėjusią savaitę ministrė A. Armonaitė viešėjo JAV, kur susitiko su keliolikos verslo įmonių ir JAV Vyriausybės institucijų atstovais.  
Su JAV pareigūnais buvo kalbama apie galimybes skatinti prekybą lietuviškais biotechnologijų produktais. Jungtinės Valstijos yra prioritetinė Lietuvos biotechnologijų ir farmacijos sektoriaus rinka. Lietuvai taip pat svarbu išnaudoti turimą konkurencinį pranašumą mokslinių lazerių srityje. Lietuvos įmonės jau dabar bendradarbiauja su verslo atstovais JAV, tačiau siekiama gilinti ryšius ir su JAV mokslo ir tyrimų institucijomis. Lietuva norėtų padidinti maisto produktų eksportą į JAV, tačiau norint patekti į šios šalies rinkas būtina gauti specialius sertifikatus.  
„Galime pagrįstai didžiuotis Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus pasiekimais. Esame patrauklūs ir potencialiems investuotojams, ir kaip verslo partneriai. Amerikiečius labai domina ir mūsų lazerių gamintojų siūlomi inovatyvūs produktai. Šiuo vizitu siekiau sustiprinti JAV ir Lietuvos verslo bendradarbiavimą“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė.  
Palankios verslo sąlygos Lietuvoje ir tinkamas investicinis klimatas į mūsų šalį pritraukė šias žinomas JAV bendroves: „Phillip Morris“, „Hollister“ „Western Union“, „Thermo Fisher Scientific“, NASDAQ, AIG ir kitas. 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos