0

2021 08 11

Fotografas Marius Morkevičius

Ketvirtadienį ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vyksta darbo vizito į Marijampolę. Čia ji susitiks su Marijampolės meru Povilu Isoda bei Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) vadovu Simonu Petruliu, su kuriais aptars LEZ vystymuisi aktualius klausimus: kaip pritraukti naujų investuotojų, sukurti daugiau darbo vietų vietos gyventojams. 

„Tiek užsienio, tiek vietos verslų investicijos labai svarbios mūsų šalies ekonomikai, nes jos ne tik kuria naujas darbo vietas, bet ir didina Lietuvos konkurencingumą pasaulyje. Kalbamės su verslu, kad išgirstumėm jų poreikius ir galėtume priimti sprendimus, kurie leistų sudaryti dar geresnes sąlygas investuotojams kurtis ir plėstis“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Vizito metu ministrė taip pat susitiks su Marijampolės LEZ veikiančios bendrovės „Dovista“ vadovu Karoliu Jonaičiu, su kuriuo aptars įmonės plėtros planus, kylančias problemas. Langų ir durų  gamybos įmonė „Dovista“  yra vienintelė šiame LEZ veikianti investuotoja, užimanti didžiąją dalį LEZ teritorijos. 

Pasak ministrės, Marijampolės LEZ turi didelį potencialą į likusią teritoriją pritraukti naujų investuotojų, tačiau tam reikalingas papildomas įdirbis – investuotojams labai svarbi galimybė įsikurti sklypuose su reikiama infrastruktūra. Ministerija daug dėmesio skiria tokių teritorijų pritaikymui investuotojų reikmėms – šiemet 15 šalies savivaldybių paskirstyta beveik 25 mln. eurų 22 infrastruktūros projektams įgyvendinti. Už šias lėšas LEZ, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose bus įrengiama bei tobulinama infrastruktūra, reikalinga investicijoms pritraukti. Marijampolės savivaldybei šiemet ministerija skyrė daugiau kaip 305 tūkst. eurų, o iš viso nuo 2007 m. Marijampolės LEZ infrastruktūrai skirta daugiau nei 3 mln. eurų ES fondų ir valstybės biudžeto lėšų. 

Be to, šių metų pabaigoje ministerija ketina patvirtinti naują priemonę – lengvatines paskolas tipinės gamybos paskirties pastatų statybai. Šia priemone siekiama iš anksto, dar neturint investuotojo, skatinti universalių pastatų statybą, siekiant pritraukti gamybos sektoriaus investuotojų. 

Ministrė vizito metu taip pat lankysis Marijampolėje veikiančiame „Verslios Lietuvos” vystomame bendradarbystės centre „Spiečius”, kur susitiks su verslo ir savivaldos atstovais. Marijampolės „Spiečiuje” šiuo metu yra įsikūrę 30 jaunųjų verslininkų, kurie gali ne tik nemokamai gauti visiškai įrengtą darbo vietą, bet ir verslo konsultacijas, mentorių paslaugas. 

Šių bendradarbystės centrų tinklas dengia praktiškai visą Lietuvą:  „Spiečiai“ įsikūrę trylikoje miestų. Tokie centrai yra viena sėkmingiausių šiuo metu valstybės taikomų priemonių smulkiajam verslui regionuose skatinti.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos