0

2021 09 06

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį dalyvavo 13-tame Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdyje, kuriame pabrėžė ekonominio bendradarbiavimo plėtros svarbą. Ministrės nuomone, abi valstybės turi ieškoti galimybių, kaip įvairinti šalių prekybos apyvartos struktūrą, plėtoti investicijas ir rasti naujų partnerystės galimybių.

„Tarpusavio prekyba tarp šalių auga, tačiau man atrodo, kad neišnaudojame visų bendradarbiavimo galimybių. Kazachstanas – didžiulė rinka, turinti apie 18 mln. gyventojų, ir ji tikrai yra įdomi Lietuvos verslui. Todėl būtina dar labiau paįvairinti prekybą, didinti investicijas, užsiimti talentų mainais, stiprinti bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje. Ateityje galime daug nuveikti ne tik tradiciniuose, bet inovatyviuose ekonomikos sektoriuose“, – sako  A. Armonaitė.

Pasak A. Armonaitės, aktyviai vykstant technologiniams pokyčiams, reikia ieškoti naujų idėjų ir keistis žiniomis. Ministrė akcentavo, kad Lietuvoje itin sparčiai vystosi finansinių technologijų, gyvybės mokslų sektoriai, o Lietuvos įmonės prisideda prie komponentų vakcinoms gamybos. Taip pat ministrė teigė matanti didesnių bendradarbiavimo galimybių automobilių pramonės ar net kosmoso srityse.

Be to, A. Armonaitės teigimu, Lietuva turi ambicijų tapti svarbia tiekimo grandinės tarp Rytų ir Vakarų dalimi, o Lietuva Kazachstanui galėtų ir norėtų tapti vartais į didžiulę ES rinką.

Posėdžio pabaigoje buvo pasirašytas protokolas, kuriame išdėstytos šalių pozicijos dvišalio bendradarbiavimo ekonomikos, prekybos, transporto, turizmo ir kitose srityse.

Kazachstanas pagal prekybos apyvartą patenka į svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių dvidešimtuką. Lietuvos statistikos departamento 2021 m. sausio–birželio mėn. duomenimis, Kazachstanas pagal prekybos apyvartą buvo 20 vietoje tarp 199 Lietuvos prekybos partnerių, 21 vietoje pagal eksportą ir 16 vietoje pagal importą. Kazachstane veikia daugiau kaip 70 lietuviško kapitalo įmonių.  

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos