0

2021 08 19

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Justinas Auškelis

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pristatė, kokių veiksmų imasi ministerija, kad Galimybių paso naudojimas gyventojams ir verslui taptų dar paprastesnis ir patogesnis.

Dėl savo klientų saugumo vis daugiau verslininkų savanoriškai pereina prie Galimybių pasą turinčių gyventojų aptarnavimo nelaukiant rugsėjo 13 d., kai Galimybių pasas taps būtinas daugeliui kontaktines paslaugas teikiančių įmonių ar asmenų.

„Palaikome nuolatinį kontaktą su verslu. Šis procesas vyksta labai sklandžiai. Žmonės yra patenkinti, kad, pavyzdžiui, tik su Galimybių pasu dirbančiose kavinėse nereikia dėvėti kaukių, laikytis atstumų, nėra kitų griežtų suvaržymų. Gerai, kad pavasarį buvome pirmieji sukūrę Galimybių pasą, todėl buvo pakankamai laiko jį bandyti ir tobulinti. Dabar pagrindinis mūsų darbas – didinti Galimybių paso prieinamumą, kad žmonės, kurie nesinaudoja elektronine bankininkyste, jį gautų paprastai ir greitai“, – sakė ministrė.    

Neseniai buvo pailgintas Galimybių paso galiojimo laikas iki 2 mėnesių. Jis taip pat jau išduodamas asmenims, turintiems antikūnų testą.

„Tie, kurie pageidauja gauti popierinį dokumentą, Galimybių pasą dabar gali atsispausdinti Registrų centro padaliniuose. Sąrašas, kur būtų teikiama ši paslauga, dar turėtų plėstis. Dirbame, kad Galimybių pasą būtų galima atsispausdinti vaistinėse, poliklinikų registratūrose ir kitose vietose“, – teigė A. Armonaitė. Naujausiais duomenimis, Galimybių pasą yra atsisiuntę apie 850 tūkst. šalies gyventojų.

Taip pat pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą.

Šalies verslo įmonės nuo rugpjūčio 16 d. gali pasirinkti, ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus, ir nelaukti rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas.

Tokia galimybė atsirado Vyriausybei nutarus nuo rugpjūčio 16 d. taikyti papildomus saugumo reikalavimus kontaktinių paslaugų teikimui. Verslams, kurie apsispręs aptarnauti tik Galimybių pasą turinčius klientus, nauji apribojimai negalioja.

Įmonės, nutarusios pradėti aptarnauti tik Galimybių pasą turinčius klientus, apie tai privalo pranešti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.      

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos