2021 10 26
Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
„Mums ir Lietuvos verslui tai labai lauktas vizitas. Jaučiame labai didelį abipusį – Lietuvos ir Taivano verslo susidomėjimą ir norą aktyvinti verslo santykius, – sakė Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. – Lietuva suinteresuota pritraukti investicijas iš Taivano, siekiame didinti prekybos apimtis. Esame pasiruošę priimti Taivano investuotojus ar kartu su Lietuvos verslu kurti bendras įmones“.
Pasak ministrės, bendradarbiavimas su Taivanu atvertų dideles galimybes tokiems Lietuvos aukštos pridėtinės vertės verslo sektoriams kaip biotechnologijos, įvairių pažangių ir inovatyvių produktų gamyba, finansinės technologijos, taip pat mokslo sektoriui.
„Žinia, apie Taivano verslininkų vizitą sukėlė didelį susidomėjimą ir tarp maisto produktus, kosmetiką bei kitus kasdieninio vartojimo produktus gaminančių įmonių. Lietuvos verslas vertina aukštą Taivano gyventojų perkamąją galią, todėl turi daug lūkesčių didinti eksportą į šią salą. Bendradarbiavimas su Taivanu mums atveria naujas galimybes dar labiau diversifikuoti savo eksportą. Norime parduoti daugiau prekių Azijos rinkose“, – sakė A. Armonaitė.
Taivano verslo delegaciją sudarys apie 60 žmonių – įmonių, verslo asociacijų ir kitų organizacijų atstovai, įvairių ministerijų vadovai. Trečiadienį ryte vyks svarbiausias vizito renginys – Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forumas.
Trečiadienį ryte Taivano ir Lietuvos prekybos ir investicijų forumo dalyviai pasirašys 6 abipusio supratimo memorandumus: dėl Taivano ir Lietuvos puslaidininkių talentų ir tyrimų programos, dėl Nacionalinio „Sun Yat-sen“ universiteto Kristalų tyrimų centro ir Lietuvos fizinių mokslų ir technologijų centro bendradarbiavimo, dėl palydovinės technologijos bendradarbiavimo žuvininkystės srityje tarp „NanoAvionics“ ir Taivano nacionalinės kosmoso organizacijos. Pramoninių technologijų tyrimų institutas, „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ pasirašys bendrą susitarimą dėl bendradarbiavimo biotechnologijų srityje. Taip pat bus pasirašomas memorandumas dėl Taivano EXIM ir Invegos bendradarbiavimo.
Vėliau įvyks įvairūs abipusiai verslo susitikimai, verslininkai lankysis Lietuvos įmonėse ir įstaigose. Per dvi dienas daugiau nei 300 įmonių iš Taivano ir Lietuvos surengs tiesioginius ir asmeninius susitikimus, daugiau nei 200 svečių dalyvaus penkiose Gyvybės mokslų, IRT ir „Fintech“, elektromobilių, lazerių, puslaidininkių bei maisto produktų sesijose.
Norint palengvinti Taivano investicijų kelią iki Lietuvos bei paskatinti abipusę prekybą, Lietuva Taivano sostinėje Taipėjuje planuoja steigti savo ekonominę atstovybę. Rugsėjo 30 d. Seimas pritarė įstatymų paketui, kuris sudarys galimybę nuo kitų metų steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taivane. Pakeitus teisės aktus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija turės galimybę steigti Lietuvos prekybos atstovybes ir kitose šalyse arba regionuose, kuriuose neturime savo diplomatinių atstovybių.
„Azijos rinkoje matome daug naujų galimybių. Siekiame aktyvesnių santykių ne tik su Taivanu, bet ir Pietų Korėja, Singapūru bei kitomis regiono valstybėmis“, – sako ministrė A. Armonaitė.