0

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė žada sklandžias prieglobsčio procedūras Lietuvos kariams padėjusiems afganistaniečiams vertėjams ir jų šeimų nariams.

„Akivaizdu, kad jiems bus kitokios procedūras, nes tikėtina, kad jiems bus užtikrintas prieglobsčio prašytojo statusas. Tai nėra ekonominio pobūdžio asmenys arba asmenys, kurie naudojami Lukašenkos tam, kad būtų daromas spaudimas Lietuvai“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Bilotaitė.

„Manau, kad tikrai bus sklandu ir Migracijos departamentas yra pasirengęs užtikrinti sklandžiai visas procedūras, kad jos kaip galima efektyviau įvyktų“, – pridūrė ji.

Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė anksčiau trečiadienį BNS teigė, kad pabėgėlių statusą afganistaniečiai galėtų gauti maždaug per mėnesį.

Lietuva rūpinasi, kad iš Afganistano būtų išgabenti lietuvių kariams talkinę vertėjai ir kiti asmenys.

Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių jau atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų.

Dar pusšimtis jų Lietuvą turėtų pasiekti trečiadienį, kita dalis – ketvirtadienį.

Lietuva misiją Afganistane vykdė beveik 20 metų – 2002–2021 metais, ten tarnavo apie 5000 karių, jie dalyvavo JAV vadovaujamoje operacijoje „Tvirta taika“ bei vykdė dvi pagrindines NATO operacijas: Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (2002–2014 metais) ir „Tvirta parama“ (2015–2021 metais).

Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Afganistano perkelti šeši šios šalies piliečiai: Europos Sąjungos atstovybėje Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir jo šeimos nariai.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva