0

Seimo opozicijos inicijuota interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui, kaip ir reikėjo tikėtis, žlugo, jis toliau eis pareigas.

Antradienį 71 Seimo narys pritarė jo atsakymams į interpeliacijos klausimus, 36 buvo prieš, susilaikė keturi parlamentarai.

Tuo interpeliacijos procesas parlamente baigtas.

A. Dulkys tapo pirmuoju aštuonioliktosios Vyriausybės nariu, patyrusiu interpeliacijos procedūrą – kai pateikiami klausimai, o paskui vertinami atsakymai ir sprendžiama, ar ministras gali toliau eiti pareigas.

Opozicijos atstovai ministro klausė apie pandemijos suvaldymo planą, kodėl pasirinkta „iš esmės prievartinė vakcinacijos nuo koronaviruso strategija“, o gegužę pastebėjus lėtėjantį vyresnio amžiaus asmenų skiepijimosi tempą nesiimta papildomų skatinimo priemonių – vienkartinių išmokų, vykimo skiepyti į namus ir t. t.

Taip pat kelti klausimai dėl nepaskiriamų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, nukelto  infekcinių ligų klasterio kūrimo, per mažo medikų algų didinimo kitąmet.

A. Dulkys savo ruožtu tvirtino, kad Lietuvos pasirinkta pandemijos valdymo strategija veikia gerai ir yra rezultatyvi.

„Palyginti su kitomis valstybėmis, Lietuva gyvena bene artimiausią įprastam gyvenimui. (…) Gyvenimo Lietuvoje daugiau nei pandemijos“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad sukurta „prieinama ir patogi vakcinacijos sistema“, pasiektas regione aukščiausias pasiskiepijimo nuo COVID-19 lygis.

Anot jo, dėl atlyginimų kėlimo sutarta su profesinėmis sąjungomis ir pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis.

Lietuvos Respublikos parlamentinėje praktikoje nėra pavykusi nei viena opozicijos interpeliacija jokiam ministrui, nes tam tiesiog niekada nepakanka balsų. Dauguma savo ministrus apgina visada. Interpeliacija, pavyzdžiui, yra reikšta ir dabartiniam žemės ūkio ministrui, Kęstučiui Navickui, kas jam nesutrukdė pakeisti partiją ir būti vyriausybės nariu.

BNS, “kaunieciams.lt”

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva