0
Dalinkitės

Ketvirtadienį ir penktadienį abiturientai galės pasitikrinti matematikos žinias ir savo pasirengimą šio dalyko brandos egzaminui, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.

Anot jos, bandomajame matematikos žinių patikrinime gali dalyvauti visi abiturientai, kurie pasirinko laikyti matematikos valstybinį egzaminą.

Agentūros duomenimis, šį egzaminą ketina laikyti 16 tūkst. 807 kandidatai.

„Šiais metais padaugėjo norinčiųjų laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminus. Laikytume tai ženklu, kad daugėja abiturientų, savo profesinę ateitį siejančių su aukštojo mokslo studijomis – stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą“, – sakė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

„Šis patikrinimas padės abiturientams geriau pasirengti matematikos egzaminui – tai galimybė jiems įsivertinti, kokias dalyko temas dar reikia pastiprinti“, – tvirtino ji.

Pasitikrinimo užduotys parengtos remiantis matematikos valstybinio brandos egzamino programa: užduotis struktūriškai atitiks I ir II valstybinio brandos egzamino dalis, bus išlaikomos bendrojo ir išplėstinio kurso uždavinių proporcijos (40 ir 60 proc.), tačiau mokiniams bus pateikiamos tik pasirenkamojo ir trumpojo atsakymo užduotys.

Pasitikrinimas truks vieną valandą. Vertinimas bus atliekamas elektroniniu būdu.

Švietimo agentūros teigimu, praėjusių metų patirtis parodė, kad tie mokiniai, kurie dalyvavo pasiūlytuose elektroniniuose matematikos patikrinimuose, vidutiniškai rinko trimis taškais daugiau valstybiniame brandos egzamine, nei tie, mokiniai, kurie nedalyvavo tokių užduočių atlikime.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą pernai laikė 15 tūkst. 149 kandidatai. Jį išlaikė 84,8 proc. abiturientų.

Šiais metais matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 10 dieną.

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva