0

Didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos azotinių trąšų gamintoja „Achema“ skelbia, kad dalinėse prastovose šiuo metu yra apie 60 darbuotojų.

Pasak „Achemos“ vadovo Ramūno Miliausko, gamyklos veikla nuo liepos mėnesio yra nuostolinga, todėl dalį rugsėjo bei spalį dirbama daliniu pajėgumu. Situacijai gamtinių dujų rinkoje ir toliau prastėjant, lapkričio bei gruodžio mėnesiais gali tekti gamyklą stabdyti.

„Šiuo sudėtingu metu mums svarbiausia išlaikyti darbuotojų gerovę, kiek tai įmanoma, suteikti jiems stabilumo. Nors kol kas sunku prognozuoti, kada ši dujų kainų krizė pasibaigs, tikimės, kad situacija neužsitęs, ir mes visi vėl galėsime dirbti įprastu režimu, užtikrinti sklandų bei nepertraukiamą gamyklos darbą“, – pranešime sakė R. Miliauskas.

Visoje Europoje drastiškai išaugus gamtinių dujų kainai, įmonė laikinai pristabdė keletą gamybos agregatų. Praėjusią savaitę dalinėse prastovose buvo apie 30, o šią savaitę – apie 60 darbuotojų iš gamybos padalinių bei administracijos.

Spalio mėnesį jie dirbs pagal laikinų prastovų modelį – pamainomis kas dvi savaites.

Įmonės teigimu, dalinėse prastovose esantys įmonės darbuotojai, priklausomai nuo jų pareigų, darbo grafiko, gauna apie 60-70 proc. savo atlyginimo.

Pasak įmonės vadovo, kaip gamykla bei darbuotojai dirbs nuo lapkričio, paaiškės per artimiausią savaitę ar dvi. Tai, anot jo, priklauso ne tik nuo gamtinių dujų kainų Europoje, bet ir nuo to, ar, esant dabartinėms trąšų kainoms, ūkininkais pasiryš pirkti trąšas ir tręšti jomis savo pasėlius.

„Pirmieji Europoje sprendimą dėl trąšų pirkimo turės priimti Prancūzijos ir Ispanijos ūkininkai, kadangi pas juos pavasaris ateina anksčiausiai – vasarį. Jų pavyzdžiu, tikėtina, paseks ir kitos Europos valstybės. Įvairūs skaičiavimai rodo, kad esant dabartinėms kainoms, pirkti trąšas ir gauti didesnį derlių jiems vis dar apsimoka. Tad tikimės, kad ūkininkai pasiryš pirkti trąšas ir ši rinka pamažėle išjudės“, – sakė R. Miliauskas.

Įmonė anksčiau buvo patvirtinusi, kad į prastovas bus išleidžiama trečdalis darbuotojų, arba apie 400 žmonių.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva