0

Šį sekmadienį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, bus įteikta jau septintoji Adolfo Ramanausko-Vanago premija.

Šiemet ji atiteks režisieriui, dokumentinių filmų kūrėjui Algiui Kuzmickui.

A. Kuzmickas yra sukūręs šiuos dokumentinius filmus:

„Kapas 27/3 Vanago sugrįžimas“ (2019 m.). Tai dokumentinis filmas apie Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paiešką ir palaikų identifikavimą.

„Atiduok tėvynei, ką privalai“ (2014) – dok. filmas apie 1949 m. vasarį įvykusį visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavimą.

„Laisvės žvalgas“ (2022 m.) – dok. filmas apie partizaną Juozą Lukšą.

Baigiamas kurti dok. filmas „Lietuvos partizanų bunkeriai“ apie Lietuvos partizanų bunkerių istoriją ir jų tyrimus.

2018 m. Varėnos rajono savivaldybės taryba, pagerbdama Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaracijos signataro, Ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę, įsteigė A. Ramanausko–Vanago premiją. Kiekvienais metais premija skiriama siekiant skatinti Lietuvos visuomenę puoselėti Lietuvos laisvės idėją, branginti ir įamžinti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, puoselėjančias ir ugdančias visuomenės pilietiškumą.

Kviečiame gegužės 19 d. 17 val. atvykti į renginį Varėnos kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 2).

The post Adolfo Ramanausko-Vanago premija skirta režisieriui, dokumentinių filmų kūrėjui Algiui Kuzmickui appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva