0

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad misijos Afganistane metu lietuviams talkinę vietos vertėjai ir jų šeimos galės būti parskraidinti į Lietuvą šią savaitę, pasak jo, procesas vyksta sklandžiai.

Lietuvos karių, Užsienio reikalų ministerijos ir žvalgybos pareigūnų delegacija šiuo metu yra Afganistane. Pasak V. Rupšio, karių yra kiek daugiau negu dešimt.

„Tikiuosi, kad mes jau šią savaitę turėsime juos čia, Lietuvoje“, – LRT RADIJUI sakė kariuomenės vadas. Jis pridūrė, kad į Lietuvą perkeliamų asmenų skaičius dar gali pasipildyti.

„Tie vertėjai, kurie kreipėsi su prašymas anksčiau, kad būtų sudarytos sąlygos atvykti į Lietuvą su šeimos nariais, praktiškai yra visi. Aišku, negaliu pasakyti šimtu procentu, nes ryšys su Afganistanu toks, kad kartais patikimumo trūksta, bet šią minutę, atrodo, visi ir gali būti, kad kažkas bus papildomai, nes atsiranda žmonės, kurie misijoje buvo ne vertėjais, o kitose pareigose, jie kreipiasi ir esame pasirengę jiems padėti“, – sakė V. Rupšys.

Su kariuomenei priklausančiu „Spartan“ lėktuvu įvykdyti šią užduotį būtų sudėtinga, todėl deramasi su sąjungininkais.

„Vokietijos kariuomenė padėjo mums ten nuvykti, atgal (grįžti) greičiausiai gali padėti Lenkija, Ukraina, Prancūzija ar ta pati Vokietija. Ta pagalba bus suteikta“, – sakė kariuomenės vadas.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva