0

 Kaune, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos salėje (Laisvės al. 39, IIa.) veika paroda „Laikom frontą“. Tai paroda ir išties legendinei partizanų šeimai.

Tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengta kilnojamoji paroda, skirta partizanui, politiniam kaliniui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiui vadovui ir Garbės pirmininkui, Prienų krašto garbės piliečiui, legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui, dimisijos kapitonui Antanui Lukšai-Arūnui (1923 05 31–2016 01 02) atminti.

Parodoje pasakojama Lukšų šeimos istorija, kuri neatsiejama nuo sovietų okupuotos Lietuvos istorijos – visi šeimos nariai įsitraukė į partizaninį karą ir dėl to skaudžiai nukentėjo.

Oficialus parodos pristatymas visuomenei vyks 2023 m. liepos 22 d. 11 val. Parodą Kaune bus galima apžiūrėti iki šių metų rugpjūčio 1 dienos nuo 10 iki 16 val.

Planuojama, kad vėliau ši kilnojamoji edukacinė paroda bus eksponuojama Raseinių, Prienų, Kauno rajonuose ir Lietuvos Respublikos Seime.

***

Trys broliai – Juozas, Jurgis ir Antanas – kovojo už Lietuvos laisvę. Labiausiai legendinis Juozas parašiutu grįžo į Tėvynę ir joje žuvo, nors buvo atkalbinėjamas to nebedaryti, nes esą vilties nebėra. Jurgis buvo sovietinių okupantų nušautas prie namų  – javų lauke. Antanas buvo daužomas KGB pareigūnų, verčiant mamai į tai žiūrėti. Katalikė mama, kaip prisiminė Antanas, uždraudė sūnums nusižudyti. Kautis, bėgti – kas tik nori, bet ne savižudybė. Antanui Lukšai, kaip jis pats pasakojo, antrankių žymės išnyko tik prieš pat 2008-uosius metus.

Nuotraukos LGGRTC darbuotojo R.Kaminsko

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva