0

Dalinkitės

Antrąją nesėkme 2022 metų Europos krepšinio čempionato starte patyrė Lietuvos rinktinė.

Šeštadienį Vokietijoje vykstančių pirmenybių antrosiose šešių ekipų B grupės rungtynėse Lietuvos krepšininkai 73:77 (25:23, 16:17, 15:10, 17:27) nusileido Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionei Prancūzijos komandai.

Ir vėl pasikartojo tas pats scenarijus, kaip pirmajame grupės susitikime su slovėnais. Iki susitikimo su prancūzais pabaigos likus žaisti septynioms su puse minutėms lietuviai dar turėjo šešių taškų persvarą (60:54), tačiau vėliau penkių su puse minutės atkarpą pralaimėjo 4:17 ir leido varžovams susikrauti net septynių taškų pranašumą (71:64), kurį pavyko kiek sumažinti iki dvikovos pabaigos.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Jonas Valančiūnas ir Rokas Jokubaitis (5 rezultatyvūs perdavimai), pelnę atitinkamai 15 ir 14 taškų.

13 taškų į varžovų krepšį įmetė Marius Grigonis, 12 – Ignas Brazdeikis, po 6 – Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis, 4 – Rokas Giedraitis ir 3 – Mindaugas Kuzminskas. Arnas Butkevičius Martynas Echodas ir Eigirdas Žukauskas taškų nepelnė, o Kristupas Žemaitis aikštėje nepasirodė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Evanas Fournier‘as (27 tšk.), Guerschonas Yabusele (9 tšk.), Rudy‘s Gobertas ir Terry Tarpey‘us (po 8 taškus).

Kitas grupės turnyro rungtynes Lietuvos krepšininkai sekmadienį žais su dvi pergales iškovojusia čempionato šeimininke Vokietija, kuri šeštadienį 92:82 (18:20, 24:27, 28:11, 22:24) nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos ekipą.