0
Dalinkitės

“Norime grįžti namo, norime grįžti gyvi… Čia tamsu, ne taip, kaip lauke,’ – girdimi įkyrūs Ukrainos vaikų žodžiai vaizdo įraše, kuris prodytas iš apgultos plieno gamyklos “Azovstal” vidaus.

Filmuotoje medžiagoje, kurią paskelbė Ukrainos nacionalinės gvardijos Azovo pulkas, pirmą kartą matyti dešimtys moterų ir vaikų, išgyvenančių beviltiškomis sąlygomis gamyklos požeminiuose tuneliuose.

Įrašas pasirodė pranešant, kad Rusija atnaujino oro antskrydžius ir bando šturmuoti plieno gamyklą, sakė Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius. Vaizdo įraše matyti, kaip viena moteris sako: “Mes norime matyti ramų dangų, norime kvėpuoti grynu oru”.

Manoma, kad plieno gamykla yra paskutinis ukrainiečių pasipriešinimo bastionas Mariupolyje.

Kita jauna mergina vaizdo įraše sako, kad vasario 27 d. su artimaisiais išėjo iš namų ir nuo to laiko jie nematė “nei dangaus, nei saulės”.

“Mes labai norime saugiai iš čia išeiti, kad niekas nenukentėtų”, – prašo mergaitė vaizdo įraše, kuris buvo nufilmuotas ketvirtadienį.

Pasak Ukrainos valdžios institucijų, daugiau nei tūkstantis civilių gyventojų, įskaitant moteris ir vaikus, tebėra įstrigę Azovstalyje kartu su ten pasislėpusiais Ukrainos kariais.

Komplekso ataka surengta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Vladimiras Putinas paskelbė pergalę mūšyje dėl miesto ir pareiškė, kad jo pajėgoms nereikėjo užimti gamyklos.

Savaitės pradžioje V. Putinas paskelbė, kad Mariupolis “išvaduotas”, ir nurodė savo kariuomenei ne šturmuoti “Azovstal” tvirtovę, o ją užblokuoti. Taip akivaizdžiai siekiama atlaisvinti Rusijos dalinius, nesugebėjusius įveikti pasirpeišinimo nukreipti į kitas Rytų Ukrainos vietas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis