0

Niujorko prisiekusiesiems pripažinus Donaldo Trumpo kaltę dėl 34 nusikalstamų veikų, susijusių su verslo dokumentų klastojimu, baigėsi kelias savaites trukęs buvusio prezidento teismo procesas, tačiau prasidėjo naujas istorinės bylos etapas. Taip rašo CNN.

Dabar D. Trumpui, kuris yra pirmasis buvęs JAV prezidentas, nuteistas už sunkų nusikaltimą, gresia laisvės atėmimo bausmė arba lygtinis paleidimas už nusikaltimus, susijusius su slapta pinigų mokėjimo schema, kurią jis padėjo įgyvendinti prieš 2016 m. prezidento rinkimus.

D. Trumpas, kuris yra žinomas dėl to, kad ilgai apskundžia jam nepalankius teismo sprendimus, taip pat tikriausiai apskųs nuosprendį, o tai gali gerokai atitolinti nuosprendžio paskelbimą, kuris šiuo metu numatytas liepos 11 d.

Kada Trumpas bus nuteistas?

Teisėjas Juanas Merchanas nutarė nuosprendį paskelbti liepos 11 d. 10 val. Kol kas buvęs prezidentas, laukdamas nuosprendžio, liks už grotų. Prokurorai neprašė, kad D. Trumpas sumokėtų užstatą.

Ar D. Trumpas gali apskųsti nuosprendį?

Netrukus po to, kai D. Trumpas buvo nuteistas, jo advokatas Toddas Blanche’as paprašė A. Merchan išteisinti kaltinimus nepaisant apkaltinamojo nuosprendžio. Teisėjas atmetė šį pro forma prašymą.

Ar D. Trumpas vis dar gali būti išrinktas prezidentu?

Jokia JAV Konstitucijos nuostata nedraudžia nuteistam nusikaltėliui kandidatuoti į aukščiausią šalies postą, nuosekliai teigia Kalifornijos universiteto Los Andžele teisės profesorius Ričardas L. Hasenas (Richard L. Hasen).

„Konstitucijoje nustatyti tik riboti reikalavimai kandidatui į valdžią (būti ne jaunesniam kaip 35 metų amžiaus, būti natūraliu piliečiu ir ne mažiau kaip 14 metų gyventi JAV)“, – tęsė CNN  J. Hasenas.

Ar apkaltinamasis nuosprendis atims D. Trumpui teisę balsuoti?

Trumpas yra Floridos gyventojas. Kalbant apie ką tik Manhatane paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį, D. Trumpo teisė balsuoti Floridoje per lapkričio mėn. rinkimus priklausys nuo to, ar jis bus nuteistas kalėjimo bausme ir ar iki rinkimų jis bus baigęs atlikti šią bausmę.

Floridoje draudimai balsuoti nusikaltėliams taikomi asmenims, nuteistiems už valstijos ribų. Tačiau, jei floridiečio teistumas yra už valstijos ribų, Florida laikosi tos valstijos įstatymų dėl to, kaip nusikaltėlis gali atgauti balsavimo teises.

Taigi – neaišku, kuo viskas baigsis.

The post Ar Donaldas Trumpas bus nuteistas? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis