0

Dalinkitės

Seimas, kaip jau pranešėme, svarstys siūlymus vykdyti netikėtus transporto priemonių į aplinką išmetamų teršalų patikrinimus kelyje ir naikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą, jei į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų. Žaliųjų entuziastų ir aplinkos ministro nuomone, – tik taip išsigelbėsime. Apie tai kalbamės su Martynu Nagevičiumi, kuris yra Energetikos ir klimato komiteto pirmininkas Lietuvos pramonininkų konfederacijoje.

Ar toks sprendimas padės spręsti konkrečias ir globalias bėdas?

Toks sprendimas tikrai padės, kadangi turėtų gerokai sumažinti taršiausių techniškai netvarkingų automobilių skaičių gatvėse.  Važiuoti su tokiu techniškai netvarkingu automobiliu neapsimokės, bus per daug rizikinga.

Kam tada buvo reikalingas taršos mokestis? Kur jo panaudojimas? To klausia mokantieji?

Taršos mokestis mokamas už taršą, kurią skleidžia techniškai tvarkingi automobiliai. Šiuo gi atveju numatoma papildoma sankcija už papildomą taršą, kurią sąlygoja tai, kad automobilis yra techniškai netvarkingas.  Mokestis už taršą nėra leidimo teršti neribotai nusipirkimas.

Skaitytojai ir žiūrovai teiraujasi: kodėl niekas neskaičiuoja šildymui naudojamo mazuto taršos, lėktuvų kuro skleidžiamos taršos ir net kelininkų išbarstomos druskos kietųjų dalelių?

Deginant šildymui naudojamą mazutą ar degalus teršėjas moka taršos mokestį.  Papildomai jie dar moka ir už CO2 išmetimus. Ir moka gana dideles baudas, jei tarša viršija nustatytas maksimalias leidžiamas ribines koncentracijas.

Kitas dalykas yra tas, kad tiek didieji teršejai, tiek mažieji trešėjai Lietuvoje už taršą moka gerokai mažiau, nei kainuoja visos tos taršos pasekmės (dėl žmonių sveikatos pablogėjimo, papildomų išlaidų žmonių gydymui, valstybės ekonomikos praradimų dėl sumažėjusio žmonių darbingumo, padidėjusio mirtingumo, greitesnio turto nusidėvėjimo, sumažėjusio derlingumo ir t.t).  Lietuva deja kol kas pasižymi mažiausiais taršos mokesčiais Europos Sąjungoje. Ir kiekvienas bandymas šią situaciją keisti susiduria su gana aršiu pasipriešinimo. Todėl vis dar esame valstybė, kurioje teršti yra pigiau, nei mažinti taršą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva