0
Dalinkitės

Ateities technologijų kūrėjas Elonas Muskas sugebėjo sukurti elektromobilį ir atgaivinti JAV kosmoso pramonę. Tačiau sėkmingai sutvarkyti socialinę platformą „Twitter“, ko gero, būtų didžiausias jo pasiekimas. Taip rašo britų žiniasklaidos portalas „The Telegraph“.

Turtingiausias pasaulio žmogus antradienį vakare sudarė 44 mlrd. dolerių (35 mlrd. svarų sterlingų) vertės sandorį dėl 16 metų veikiančios socialinės žiniasklaidos įmonės perėmimo. E. Muskas pažadėjo „padaryti “Twitter” geresnį nei bet kada anksčiau” ir apsaugoti platformą kaip „skaitmeninę miesto erdvę, kurioje svarstomi žmonijos ateičiai gyvybiškai svarbūs klausimai”.

Kaip rašoma The Telegraph portale, sandorio užtikrinimas buvo savaime pergalė, tačiau jo valdymas gali būti didžiausias iššūkis, nes E. Muskas stengiasi išplėsti svetainės patrauklumą idant ji būtų patraukli ne tik elitinei didmiesčių auditorijai, bet ir liberalams.

Kai balandžio viduryje Elonas Muskas paskelbė apie savo  siekius įsigyti „Twitter”, daugelis manė, kad jis juokauja apie kanapes. Atvirai kalbantis milijardierius sakė, kad už akciją mokės 54,20 JAV dolerio, ir tai buvo akivaizdi nuoroda į “4/20″ – interneto memą, kuriuo švenčiama marihuanos kultūra.

Prabėgus 11 dienų paaiškėjo, kad pasiūlymas toli gražu nėra pokštas – jį oficialiai priėmė „Twitter” valdyba. Turtingiausias pasaulio žmogus atsidūrė ties riba tapti vienu galingiausių žiniasklaidos baronų.

E. Muskas, „Tesla” bosas, kurio turtas vertinamas 270 mlrd. dolerių (212 mlrd. svarų sterlingų), sumokės 44 mlrd. dolerių, kad nusipirktų socialinės žiniasklaidos milžiną, nors ir turėdamas daug skolų.

Jo nuomone, tai kova už žodžio laisvę. E. Muskas teigia, kad , „Twitter” yra “skaitmeninė miesto aikštė, kurioje diskutuojama apie žmonijos ateičiai gyvybiškai svarbius dalykus”, o dėl liberalaus šališkumo ir labiausiai sekamų įžymybių inercijos ji užsidaro savyje.

E. Muskas tiesiai paklausė, ar įmonės laukia katastrofa, šio mėnesio pradžioje, kai pirmą kartą paaiškėjo, kad jis tapo didžiausiu įmonės akcininku, valdančiu daugiau nei 9 proc. akcijų. „Ar “Twitter” miršta?”, – klausė jis, pabrėždamas, kad tarp dešimties labiausiai sekamų tinklo paskyrų yra Taylor Swift, kuri per tris mėnesius nieko nepaskelbė, ir Justino Bieberio, kuris per visus metus parašė vieną žinutę.

Verslininkas yra sulaukęs kritikos, kai drįso viešai paremti Kanados laisvės konvojų, protestavusį prieš sisteminius žmogaus teisių pažeidimus valdant pandemiją. Buvo net kaltinamas taip neva stiprinąs Kremliaus įtaką Vakaruose. Tačiau paskui būtent jis atsiliepė į Maskvos užpultos Ukrainos prašymus bei padėjo užtikrinti šioje šalyje interneto ryšį.

***

Terminas „narcisizmas“ kilo iš iš VIII a. pr. m. e. romėnų poeto Ovidijaus knygos „Metamorfozės“ . Ten kalbama apie du mitologinius veikėjus – Narcizą ir Echonę. Save mylinčiam dailiajam Narcizui atstūmus nimfą Echonę, dievai jaunuolį nubaudžia priversdami jį pamilti savo paties atspindį vandenyje. Kuomet Narcizas suvokia, kad jo meilės objektas negali atsakyti tuo pačiu, jis pamažu nusilpsta ir miršta.

Narcisizmo bruožai, kuriuos įvardijašių dienų psichologai:

–    nuolatinis žavėjimosi poreikis, mėgavimasis kitų dėmesiu;

–    nesugebėjimas palaikyti nuolatinių santykių dėl partnerio nesugebėjimo sudominti, pasiūlyti naujovių;

–    dažnas savo asmeninių savybių ir sugebėjimų pervertinimas bei alergija kritikai;

–    nesugebėjimas ir nenoras suprasti kitų jausmų bei priimti kitokios nuomonės;

–    nuolatinis noras būti didingu bei ypatingu.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis