0

Rusija puola Charkovo srityje, idant pritrauktų ir sutelktų Ukrainos pajėgas šioje ašyje ir sudarytų sąlygas žengti į kitus Rytų Ukrainos regionus.

Karo tyrimų instituto (ISW) duomenimis, gegužės 10 d. rytą Rusijos okupantai pradėjo puolamąją operaciją palei Rusijos ir Ukrainos sieną šiaurinėje Charkovo srityje ir pasiekė reikšmingų taktinių laimėjimų.

Tikėtina, kad okupantai šiaurinėje Charkovo srityje vykdo pradinį puolamosios operacijos etapą, kurio operatyviniai tikslai yra riboti, tačiau juo siekiama strateginio efekto – atitraukti kariuomenę ir techniką nuo kitų kritinių fronto zonų Rytų Ukrainoje.

Šiuo metu Rusijos okupantai  pajėgos šioje srityje pradėjo dvi ribotas operacijas: vieną šiauriau nuo Charkivo link Lipcovo, o kitą – į šiaurės rytus nuo Charkovo netoli Volčansko.

Ukrainos gynybos ministerija nurodė, kad neįvardyto dydžio Rusijos šarvuočių šturmo grupės bandė pralaužti Ukrainos gynybą netoli Volčansko.

Dar Gegužės 10 d. JAV kosmoso agentai –  NASA –  priešgaisrinės informacijos išteklių valdymui duomenys rodė, kad įnirtingos kovos tikėtinos Strelečijos, Krasnojės, Pylynajos ir Borisovkos gyvenvietėse ir netoli jų.

The post Ar rusai užgrobs Charkivą? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis