0

Izraelis teigia, kad iš Irano, Irako ir Jemeno į jį paleista daugiau kaip 300 bepiločių orlaivių ir raketų, ir priduria, kad didžioji dauguma jų buvo numušta.

Iranas, savo ruožtu, teigia, kad smogė atsakydamas į Izraelio reidą prieš Irano konsulatą Sirijoje balandžio 1 d., ir teigia, kad dabar šį klausimą galima “laikyti baigtu”.

Gazos ruože, kaip rašo Al Jazeera, per šešis didelius Izraelio išpuolius žuvo mažiausiai 19 palestiniečių ir daugiau kaip 200 buvo sužeista, o okupuotame Vakarų krante izraeliečių naujakuriai tęsė išpuolius prieš palestiniečius ir jų namus, sužeisdami mažiausiai 19 žmonių.

Nuo spalio 7 d. per Izraelio išpuolius Gazos ruože žuvo, anot šaltinio,  mažiausiai 33 729 palestiniečiai ir 76 371 buvo sužeistas. Izraelyje per spalio 7 d. “Hamas” išpuolius žuvo 1139 žmonės, dešimtys žmonių vis dar laikomi arabų teroristų nelaisvėje.

JAV prezidentas Joe Bidenas, telefonu kalbėjęs su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu, sakė, kad sekmadienį sušauks Septynių didžiųjų ekonomikų grupės (G7) lyderių susitikimą, jog būtų suderintas diplomatinis atsakas į, jo teigimu, įžūlią Irano ataką.
J. Bidenas sako, kad JAV „padėjo Izraeliui numušti beveik visus iš Irano gaunamus dronus ir raketas“.
Irano prezidentas Ebrahimas Raisi pareiškė, kad bet kokia “nauja agresija prieš Irano tautos interesus sulauks griežtesnio ir negailestingo atsako”, pranešė Irano valstybinis naujienų kanalas IRIB.

 

 

The post Artėja pasaulinis karas? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis