0

2021 09 13

Baigus koncertinos tiesimo, montavimo darbų bei komplektuojamųjų dalių viešąjį pirkimą fiziniam barjerui įrengti Lietuvos pasienyje su Baltarusija, įgyvendinti pasirašytas pirkimo sutartis bus perduota energetikos sektoriaus valstybės įmonei „EPSO-G“, kuri atsakinga už viso projekto įgyvendinimą.

Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos įgaliojimą dar liepos mėnesį pradėjo vykdyti kompleksinį pirkimą, siekdamas padengti koncertinos piramide iki 500 km pasienio su Baltarusija ruožą. Maksimali ruožo padengimo koncertina kaina su visomis medžiagomis bei darbais siektų 32 mln. eurų, ši suma neapima tvoros įrengimo kaštų. Vykdomo pirkimo sąlygose numatyta, kad dėl kiekvienos pirkimo dalies bus sudaromos preliminarios sutartys, o prekės bei darbai bus perkami pagal faktinį poreikį. Šiuo metu jau žinoma, kad realus poreikis mažesnis, nes per laiką nuo pirkimo pradžios Lietuva sulaukė tarptautinės pagalbos – dalį koncertinos dovanojo Estija, Ukraina, o darbus labiausiai migrantų kertamuose ruožuose suskubo atlikti Lietuvos kariuomenės kariai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai. 

Paskelbus viešąjį pirkimą rinkoje, sulaukta didelio susidomėjimo – pasiūlymus pateikė beveik 30 potencialių tiekėjų. Pastarieji varžosi dėl skirtingų pirkimų dalių tiekti komplektuojamąsias dalis ir atlikti darbus. Preliminarios sutartys bus sudarytos su visais reikalavimus atitinkančiais tiekėjais, o dėl kiekvieno konkretaus užsakymo tiekėjai varžysis tarpusavyje. Pabaigus pasiūlymų vertinimą, preliminarių sutarčių vykdymas bus perduotas „EPSO-G“ įmonei.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos