0

2021.08.16 13:10

LRT.lt2021.08.16 13:10

Aliaksandras Lukašenka pirmadienį susitiko su transporto ir ryšių ministru Aleksejumi Avramenko ir už sektorių atsakingo ministro pavaduotoju Anatolijumi Sivaku bei reikalavo pranešti apie alternatyvių Baltarusijos produktų tiekimo užsienyje schemų kūrimą. Susitikime buvo kalbėta ir apie kalio trąšų tranzitą per Lietuvą. Kaip teigė A. Avramenko, dabar jų trąšų kroviniai nukreipiami į Rusiją ir jie yra pasiruošę alternatyvius kelius, skelbia BelTa.

„Vasario mėnesį pasirašėme sutartį su Rusijos Federacija. Tiesą sakant, nuo vasario į Rusijos uostus vežėme apie milijoną tonų naftos produktų. Atitinkamai turime alternatyvą. Tai yra Leningrado srities Murmansko uostai. Šios schemos buvo parengtos. Todėl labai greitai reaguosime į pakeitimus ar kai kurių papildomų apribojimų, susijusių su kalio trąšų gabenimu, įvedimą “, – sakė A. Avramenko.

Jau anksčiau A. Lukašenka teigė, kad Lietuvos sprendimas dėl kalio trąšų yra „šūvis sau į koją“. Jis tikino, kad jau dabar šie trąšų srautai yra nukreipiami į Rusijos uostus.

Susitikime dar rugpjūčio 9 dieną neteisėtas Baltarusijos prezidentas tikino, kad dabar trąšos į Kiniją, jų didžiausią rinką, judės trumpiausiu keliu – per šiaurės jūrą iš Murmansko uosto.

LRT.lt primena, kad Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Lietuva finansiškai yra visiškai pajėgi nutraukti baltarusiškų trąšų gabenimą per Klaipėdos uostą, tačiau tokiam sprendimui turėtų pritarti visos Europos Sąjungos (ES) šalys.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis taip pat teigė, jog išplėtus sankcijas Baltarusijai, jos trąšų eksportas per Lietuvą galėtų būti visiškai nutrauktas. Pasak jo, dėl sankcijų išplėtimo būtų sprendžiama anksčiausiai rugsėjį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva