0

Dviejų Baltarusijos opozicionierių įkalinimą Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vadina teisingumo parodija.

„Eilinė teisingumo parodija. Aš norėčiau pažiūrėti į akis Baltarusijos teisėsaugos sistemos žmonėms – teisėjams ir kitiems pareigūnams – kaip jūs jaučiatės įkalindami visiškai nekaltus žmones, žmones, kurių vienintelis „nusikaltimas“ – laisvės siekis“, – ministro poziciją BNS perdavė jo atstovė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

„Norėčiau paklausti tų teisėjų, ką jie iš tiesų galvoja. A. Lukašenka vieną dieną vis tiek žlugs, kaip ir visi kiti diktatoriai, tačiau jūs ir toliau gyvensite savo šalyje bei turėsite atsakyti bendrapiliečiams“, – sakė jis.

Baltarusijos teismas anksčiau svarbiai opozicijos veikėjai Maryjai Kalesnikavai, pernai vadovavusiai beprecedenčiams masiniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, skyrė 11 metų įkalinimo bausmę.

Opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė M. Kalesnikava buvo kaltinama raginimais imtis veiksmų siekiant pakenkti nacionaliniam saugumui, sąmokslu siekiant nekonstituciniu būdu užgrobti valdžią, taip pat ekstremistinio darinio įkūrimu ir vadovavimu jam.

Tuo metu Koordinacinės tarybos prezidiumo nariui Maksimui Znakui toje pačioje byloje skirta 10 metų įkalinimo bausmė.

M. Znako ir M. Kalesnikavos advokatai pareiškė, kad per 10 dienų apskųs kaltinamąjį nuosprendį Aukščiausiajam Teismui.

Baltarusijos teismo sprendimą pasmerkė Europos Sąjunga, pavadinusi tai akivaizdžiu žmogaus teisių pažeidimu ir paragino nedelsiant ir besąlygiškai juos paleisti.

Baltarusijoje daugiau nei pusmetį tęsėsi masiniai protestai po pernai rugpjūčio 9-ąją vykusių ginčijamų prezidento rinkimų, kurių nugalėtoju buvo paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis autoritarinis prezidentas A. Lukašenka.

Protestuotojai reikalavo A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų. Opozicija ir Vakarų demokratijos nepripažįsta šių rinkimų rezultatų.

Autorius Augustas Stankevičius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva