0

Baltarusijos įmonės, kurioms taikomos sankcijos, Lietuvoje steigia naujas bendroves ir taip išvengia nemalonumų. Režimui artimoms kompanijoms ir jų atstovams Lietuvoje talkininkauja mūsų šalies konsultantai, išsiaiškino LRT RADIJAS.

Taip nutiko su didžiausia Baltarusijos padangų gamybos įmone „Belshina“. Jos atstovas Lietuvoje įsteigė naują įmonę ir klientams siūlo atsiskaityti per ją.

Negalėjo atsiskaityti per bankus

Padangas gaminanti didžiausia Baltarusijos įmonė „Belshina“ Lietuvoje jau kelerius metus turi atstovybę. Vilniuje veikia jų įmonė „Beltyre“. Tačiau šiuo metu ji likviduojama, nes jos „motina“ Baltarusijoje pateko į JAV sankcijų sąrašą.

Baltarusijos valstybinė kompanija į sąrašą pateko dėl artimų santykių su režimu ir neteisėtu šalies prezidentu Aliaksandru Lukašenka.

Tai reiškia, kad Lietuvos komerciniai bankai negali vykdyti jokių pervedimų šiai įmonei – bankai apie tai jau pranešė ir viešai. Kitaip tariant, padangų pirkėjai Lietuvoje su baltarusiais atsiskaityti per bankus negali.

Tačiau baltarusiai rado išeitį. Jie Vilniuje įsteigė naują bendrovę nauju pavadinimu – UAB „Valego“.

Pirkėjams pasiūlė išeitį

Baltarusijos padangų pirkėjai, klientai Lietuvoje gavo laiškus, kuriuose teigiama, kad galima atsiskaityti per kitą sąskaitą. Ir nurodyta sąskaita – Šiaulių banke.

LRT radijas turi laiško kopiją.

„Mes informuojame, kad atsiskaitymai galimi su naujais rekvizitais“, – pranešama pirkėjams. Laiške – nauja sąskaita, naujas įmonės kodas ir adresas.

Rekvizitai sutampa su naujai įkurtos bendrovės „Valego“ rekvizitais.

Pati įmonė „Valego“, kaip rodo dokumentai, įsteigta kovo 4 d. Vilniuje, Ramybės gatvėje. Jos vadovu kovo 19 d. tapo Aliaksejus Šastenkovas. Tas pats žmogus vadovavo ir Baltarusijos padangų atstovams Lietuvoje „Beltyre“. Tačiau dabar jis jau UAB „Valego“ vadovas.

Įsteigti padėjo lietuviai

Kaip į sankcijų sąrašą patekusiems baltarusiams taip pavyko? LRT RADIJAS išsiaiškino, kad jiems padėjo lietuviai, buhalterinių paslaugų įmonė – ji sutvarkė visus dokumentus.

„Į mus kreipiasi koks nors žmogeliukas, kuris nori atsidaryti įmonę. Nėra jokio skirtumo – užsienietis ar ne. Pirmiausia atidarome savo vardu, o po to akcijas perduodama tiems, kurie užsakė. Po jos atidarymo man jau nesvarbu, kaip žmonės ten tvarkosi. Jei jo pavardė „neraudonuoja“, tai niekas nedraudžia atidaryti įmonės. Mes nesidomime, ar ten taikomos sankcijos, ar ne“, – pasakojo įmonių steigimu užsiimančios „Contus Solutions“ vadovas Mindaugas Mickevičius.

Pačiam A. Šatenkovui sankcijos nėra taikomos.

M. Mickevičius LRT RADIJUI sako labai nesidomėjęs, kuo žada užsiimti baltarusiai, kurie paprašė įsteigti įmonę.

„Kad jis ten turi kur kitą įmonę, nesužinosi, o ir jie patys nekalba apie tai, nes, matyt, nemato poreikio“, – pridūrė M.Mickevičius.

Sako, kad neturi nieko bendra

Pats Aliaksejus Šatenkovas LRT RADIJUI patvirtino, kad „Beltyre“ yra likviduojama, o „Belshinos“ padangų esą niekas neįsiveš. UAB „Valego“, pasak jo, neturi nieko bendra su padangomis.

Kodėl baltarusiškų padangų pirkėjams siūloma atsiskaityti per naują sąskaitą? Į tai verslininkas atsakyti negalėjo. Paklaustas, kuo užsiims naujai įkurta įmonė, verslininkas prasitarė – prekyba.

„Gali kiek nori kurti įmonių, bet „Belshina“ padangų neįsiveši“, – sakė jis.

Tačiau, jei paaiškėtų, kad buvęs vadovas užsiima senu verslu, bankas jam turėtų nutraukti galimybę vykdyti pervedimus, sako advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneris Mindaugas Moskalionas.

„Net jei sėkmingai įmonę įsteigi, verstis buvusia veikla greičiausiai nepavyks. Sankcijos bus taikomos visai struktūrai. Jei bandys apeiti sankcijas, tai bus rimtas pažeidimas. Jeigu sankcija riboja veiklą, bankai į tai atsižvelgs ir ribos mokėjimus“, – sakė M. Moskalionas.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva