0

Švedijos pakrančių sargyba ketvirtadienį pranešė, kad prie šalies krantų Baltijos jūroje aptiko didžiulį nežinomos medžiagos išsiliejimą.

Tikriausiai išsiliejo tam tikras biokuras, pridūrė tarnyba.

77 kvadratinių kilometrų plotą Švedijos ir Suomijos vandenyse užimantis išsiliejimas buvo aptiktas trečiadienį Botnijos įlankoje.

„Kol kas neaišku, iš ko susideda išsiliejusi medžiaga, tačiau tai nėra mineralinė alyva, ir šiuo metu nėra tiesioginės grėsmės, kad ji pasieks krantą“, – teigiama pakrančių sargybos pareiškime.

Tarnyba pranešė, kad iš lėktuvų nubraižė jūrlapyje išsiliejimo kontūrus ir paėmė medžiagos mėginių, bet pabrėžė, kad negali komentuoti, kokių priemonių imsis, kol nebus išanalizuoti mėginiai.

Taip pat pradėtas preliminarus tyrimas dėl nusikaltimų aplinkai.

„Be kita ko, aiškinamasi, kokie laivai plaukiojo šioje akvatorijoje ir kokius krovinius jie gabeno“, – nurodė pakrančių sargyba.

Vėliau ketvirtadienį pareigūnai pranešė, kad to išsiliejimo nebematyti ir kad auga kitų, su alyva nesusijusių medžiagų išsiliejimo plotas.

„Daugėja naujų jūroje gabenamų degalų rūšių, pavyzdžiui, biokuro, o kai jie susilieja su vandeniu, jų elgesys labai įvairus, todėl sudėtingiau greitai nustatyti, kokia tai medžiaga“, – pareiškime cituojamas pakrančių sargybos tyrimų vadovas Jonatanas Tholinas (Jonatanas Tolinas).

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis