0

Šiandien, rugpjūčio 23-iąją, nuo Baltijos kelio, laikomo didžiausiu iki šiol vykusių protesto mitingų, praėjo 32 metai. Įvykį įamžinęs fotomenininkas Romualdas Požerskis teigia, esą žmones tada siejo milžiniška jėga, ir viliasi, kad jo fotografijos padarė didelį įspūdį už laisvę kovojančiam baltarusių jaunimui. 

Išsamiai – reportaže:

32-ųjų metinių proga R. Požerskiui buvo įdomu prisiminti, kaip pernai vasarą jo Baltijos kelio fotografijų paroda buvo atidaryta Baltarusijoje, Gardine, o prieš dvejus metus – Minske.

„Nuotraukas pamatė ir daug jaunų žmonių. Baltijos kelias, matyt, jiems inspiravo mintis apie laisvę, įkvėpė noro būti laisvais. Į Molotovo-Ribbentropo paktą jie žvelgė atsainiai, tarsi su jais tai neturėtų nieko bendra. Tačiau būtent baltarusiams jis turėjo baisiausių padarinių, pareikalavo didelių aukų“, – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo fotomenininkas.

R. Požerskis sakė sulaukiantis Baltijos kelio dalyvių, kurie atpažįsta save jo nuotraukose, laiškų. Jam buvo nepaprastai įdomu stebėti pasipuošusius, dainas dainuojančius kaimo žmones.

„Jiems tai buvo viena didžiausių švenčių – jie apmąstė gyvenimą, tremtį, žuvusius artimuosius. Viena nuostabiausių dienų“, – sakė menininkas.

Baltijos kelyje jis teigė stebėjęs kryžių puošimą, žvakelių degimą, giedojimą, susirinkusieji paminėjo tremtį patyrusius žmones. „Kaimo žmonės susirinko gana anksti, grupelėmis susėdo po medžiais. Jiems tai buvo patys didžiausi gyvenimo atlaidai“, – svarstė R. Požerskis.

Ties Panevėžiu autostrada darė lanką, R. Požerskiui toje vietoje buvo patogu fotografuoti milžinišką akcijos dalyvių grandinę.

„Laikydami vienas kitą susikibę, jie jautė nepaprastą energiją – nuo Vilniaus iki Talino! Ta energija turėjo sukrėsti žmones. Įsivaizduoju, kokį džiaugsmą jie patyrė“, – sakė R. Požerskis.

Išsamiai – reportaže:

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva