0

2021 09 10

Penktadienį Tartu į Baltijos Aplinkos Ministrų Tarybos posėdį susirinkę Lietuvos, Latvijos ir Estijos aplinkos ministrai ir jų vadovaujamos delegacijos diskutuoja apie aktualias aplinkosaugos problemas, tarp kurių klimato kaitos, atliekų tvarkymo ir Astravo atominės elektrinės klausimai.

Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, Lietuva kai kuriomis aplinkosaugos kryptimis jau dabar yra lyderė, o ypač išsiskiria pasirinktomis klimato kaitos valdymo priemonėmis. „Turime kuo pasidžiaugti, todėl jau galime ir pasidalyti patirtimi. Lietuvoje ir Estijoje sėkmingai ir efektyviai veikianti depozito sistema kitąmet startuoja  Latvijoje. Jaučiamės galintys konsultuoti latvius, kad pas juos ši sistema sklandžiai startuotų“, – sako ministras.

Simonas Gentvilas su kolega Toniu Molderiu iš Estijos ir Arturu Tomu Plešu iš Latvijos susitiko aptarti Europos Komisijos pasiūlymus dėl ES žaliąjį kursą įgyvendinsiančio teisės aktų pataisų paketo, taip pat ES klimato ir energetikos politikos iniciatyvas. Ministrai pasidalys patirtimi, kaip kuo daugiau vartotojų įtraukti į atliekų rūšiavimo sistemą. Be to, bus išsakytos nuomonės apie paramą elektromobiliams įsigyti, vieningą atliekų žymėjimą. Lietuvos iniciatyva bus aptartos su Astravo atomine elektrine susijusios problemos, energijos importas iš trečiųjų šalių.

Kitais metais Baltijos Ministrų Tarybos aplinkos ministrų susitikimas vyks Lietuvoje.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos