0

Vokietijos gynybos ministrė antradienį paragino NATO išmokti pamokas iš savo misijos Afganistane, kurią kritikai vertina kaip „nesėkmingą“, karinio aljanso narėms mėginant atlikti sudėtingą žmonių evakuacijos iš Kabulo operaciją.

Kalbėdama prieš skubų NATO šalių ambasadorių posėdį, Annegret Kramp-Karrenbauer sakė vokiečių transliuotojui ZDF, kad „NATO viduje turime daug darbo“. „Turėsime išspręsti klausimą, kiek esame pasirengę tvarkytis su dėl to atsirandančiais padariniais ir kiek esame pasirengę imtis priemonių, kurias iki šiol palikdavome amerikiečiams“, – teigė ji.

NATO ambasadoriai antradienį susitinka aptarti situacijos Afganistane, kur Vakarų pajėgos siekia paspartinti evakuacijos operacijas. Tenykštę chaotišką padėtį galima apibūdinti Vokietijos pareigūnų pateikta informacija, kad šalies karinis lėktuvas paliko Kabulą su vos septyniais asmenimis, o dar šimtai liko laukti Afganistano sostinėje.

„Dėl chaotiškos situacijos oro uoste ir vakar prieigos taške stebėto reguliaraus apsikeitimo ugnimi didesniam Vokietijos piliečių ir evakuacijos laukiančių žmonių skaičiui nebuvo leista patekti į oro uostą be Bundesvero (Vokietijos kariuomenės) apsaugos“, – sakoma antradienį išplatintame Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Talibanas įsigalėjo Afganistane po to, kai gegužės pradžioje buvo pradėtas šalyje dislokuotų užsienio pajėgų išvedimas.

Angelos Merkel valdančiosios partijos vadovas ir kandidatas tapti kanclerės įpėdiniu Arminas Laschetas apibūdino misiją Afganistane kaip „didžiausią nesėkmę“ NATO istorijoje.

Keletas kitų žinomų Vokietijos politikos veikėjų taip pat pareiškė nepasitenkinimą Vašingtono sprendimu išvesti savo pajėgas, kuris savo ruožtu atvėrė kelią pakartotiniam Talibano įsigalėjimui.

Pati A. Merkel užsiminė apie JAV sprendimą, priimtą „dėl vidaus politikos“.

Vokietijos prezidentas: chaotiškos scenos Kabulo oro uoste – „gėdingos Vakarams“

Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris antradienį sukritikavo Vakarų valstybes dėl chaotiškų scenų Kabulo oro uoste, kurį užplūdo tūkstančiai afganų, siekiančių palikti Afganistaną po Talibano įsigalėjimo.

„Nevilties vaizdai Kabulo oro uoste yra gėdingi politiniams Vakarams“, – teigė prezidentas, pavadindamas situaciją Afganistane „žmonių tragedija, už kurią mes visi dalijamės atsakomybe“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva