0

Seimas ketvirtadienį žengė didelį žingsnį kovoje su maisto švaistymu. Buvo nuspręsta, jog nuo artėjančių metų bus leidžiama prekiauti pasibaigusio galiojimo, tačiau vartoti dar tinkančiais maisto produktais. Šiuo metu tą daryti yra draudžiama, o dėl šios priežasties kasmet buvo iššvaistomi tiesiog milžiniški maisto kiekiai.

Už minimas Maisto įstatymo pataisas iš viso balsavo 92 parlamentarai, prieš įstatymo pakeitimus pasisakė 6 seimūnai, o 14 susilaikė.

Maisto įstatymo pokyčius pakomentuoti sutiko ir vienas iš projekto Bitecatch, kuris sau kelia misiją užkirsti kelią maisto švaistymui, vadovų TautyvdasKudrevičius. Pasak jo, šie pokyčiai ne tik padidins galimybes įsigyti tam tikrus produktus už prieinamą kainą, tačiau ir leis „išsaugoti“ šimtus tonų tinkamų vartoti maisto produktų.

„Faktas yra tas, jog šiuo metu pasibaigusio galiojimo laiko produktais prekiauti buvo griežtai draudžiama. Tačiau retas žmogus realiai žinojo, jog pati galiojimo data, pati iš savęs, iš esmės nieko nereiškia. Tuo atveju, jei produktas yra laikomas tinkamomis sąlygomis, neturi pažeistos pakuotės, o kai ji yra pradaroma neskleidžia jokio netinkamo kvapo bei neturi pašalinių skysčių, jį tikrai dar galima vartoti. Kitaip tariant daug produktų buvo metama į šiukšlių dėžė, nors juos dar tikrai buvo galima vartoti.

Valstybei priėmus įstatymo pakeitimus, atsivers visai kitos galimybės. Natūralu, kad pasibaigusio galiojimo laiko produktai kainuos ženkliai pigiau. Žmonės ne tik galės įsigyti tokius produktus, kurių, galbūt įprastai negalėtų sau leisti, tačiau kartu, gal net patys ir nesuprasdami, kovos su maisto švaistymu.

Visuomet siūlau galvoti per konkrečių pavyzdžių prizmę. Pagalvokite apie cukrų, apie miltus, apie tam tikrą šaldytą produkciją. Kas jai gali atsitikti, jeigu galiojimas pasibaigęs visai neseniai? Turbūt visi turime tokių produktų namuose, tačiau štai parduotuvių lentynose jų iki šiol turėti nebuvo galima“, – mintimis dalijosi pastaruosius keletą metų itin aktyviai maisto švaistymo problemą visame pasaulyje analizavęs T. Kudrevičius.

Kovoti prieš maisto švaistymą telkiasi visas pasaulis

T. Kudrevičius taip pat trumpai papasakojo kaip jam ir bendražygiams gimė Bitecatch projekto idėja. Ši platforma, kurios tikslas leisti žmonėms įsigyti „ant išmetimo ribos“ atsidūrusius produktus už parankesnė kainą, buvo sugalvota pagal Vakarų pasaulio tendencijas. Ten maisto švaistymo klausimams itin didelis dėmesys skiriamas bent jau pastaruosius dešimt metų.

„Esmė yra paprasta – daug žmonių pasaulyje neturi ką valgyti, o mes išmetame maisto produktus. Dėl to auga milžiniški sąvartynai, atsiranda net įvairios cheminės problemos. Natūralu, kad vis daugiau žmonių pradėjo ieškoti atsakymo į klausimą – kaip šią situaciją spręsti?

Vakarų pasaulyje tam jau ilgą laiką skiriamas didelis dėmesys. Ne kartą teko matyti, kaip Vakarų Europos šalyse bandelės ar kiti produktai, dienos pabaigoje, yra parduodami už ženkliai mažesnę kainą. Lietuvoje taip pat yra tinkamų pavyzdžių, tačiau jų dar mažai. Todėl nusprendėme sukurti platformą, kuri padės tiek pirkėjams, tiek pardavėjams, o galiausiai tiesiog užkirs kelią maisto švaistymui.

Mes parduosime ūkininkų neparduotą produktą, kavinių neparduotus dienos pietų komplektus ar kiek kietesnes, tačiau tokias pačias skanias spurgas. Esame lankstūs ir turime misiją. Manau, kad tai šių dienų verslo

The post Bitecatch atstovas pakomentavo Maisto įstatymo pokyčius appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Įmonės