Anot planų, kuriuos svarstys Jungtinės Karalystės (JK) ministrai, bus skelbiama kiek nusikaltimų įvykdė imigrantai. Bus atskleistas migrantų tautybių asmenų, kurių nusikalstamumas yra didžiausias, lentelėse. Apie tai praneša leidinys The Telegraph.
Iš kur atlenda nusikaltėliai?
Siūloma, kam pritarė aukšto rango torių partijos parlamento nariai, būtų reikalaujama kasmet skelbti kiekvienos tautos migrantų nusikalstamumo Anglijoje ir Velse rodiklius.
Kasmet ministrai, kaip nurodo The Telegraph, Parlamentui pateiktų ataskaitą, kurioje būtų išsamiai nurodyta kiekvieno Anglijos ir Velso teismuose per praėjusius 12 mėnesių nuteisto nusikaltėlio pilietybė, vizos ir prieglobščio statusas.
Toks žingsnis atitiktų kai kurių JAV valstijų ir Danijos, kur Kuveito, Tuniso, Libano ir Somalio piliečių nusikalstamumo rodikliai yra daug didesni nei Danijos piliečių, požiūrį.
Planas, išdėstytas Vyriausybės baudžiamojo teisingumo įstatymo projekto pakeitime, leistų Vidaus reikalų ministerijai sugriežtinti vizų ir deportacijos politiką tautybių, susijusių su didesniu nusikalstamumu, atžvilgiu.
Suprantama, kad vyriausybėje esama rūpesčio dėl praktinio plano įgyvendinimo, bet ministrai neturi jokių ideologinių prieštaravimų. Vyriausybės šaltinis sakė: “Mes tikrai tinkamai išnagrinėsime šią pataisą ir įprastu būdu bendradarbiausime su kolegomis”.
Planą pasiūlė buvęs imigracijos ministras Robert Jenrick, o jam pritarė daugiau nei tuzinas torių parlamento narių, įskaitant dešiniosios partijos frakcijos narį, buvusį verslo sekretorių serą Jacob Rees-Mogg ir centro kairės frakcijos narį, buvusį teisingumo sekretorių serą Robert Bucland.
“JK importuoja nusikalstamumą“
“Negalime tikėtis, kad sutvarkysime savo imigracijos sistemą, jei nesuprasime problemos. Nacionalinėms diskusijoms apie legalią ir nelegalią migraciją trukdo tai, kad trūksta duomenų apie fiskalinį, ekonominį ir visuomeninį migracijos poveikį”, – sakė R. Jenrick.
“Vis labiau nerimaujama, kad Jungtinė Karalystė importuoja nusikalstamumą, ypač smurtinius nusikaltimus, seksualinius išpuolius ir narkotikų gamybą. Turime užtikrinti skaidrumą, kad visuomenė žinotų, kas vyksta, ir būtų galima atitinkamai formuoti politiką.”
Premjeras Rishi Sunak kovoja, kad būtų suvaldyta nelegali ir legali migracija, po to, kai jis pažadėjo sustabdyti laivus. Apklausos rodo, kad nepasitenkinimas vyriausybės imigracijos politika yra didžiausias nuo “Brexito” laikų, o konservatoriai šiuo klausimu praranda paramą Reformų partijai.
Praėjusiais metais buvusi vidaus reikalų ministrė Suella Braverman įspėjo, kad nelegaliai Jungtinėje Karalystėje esantys migrantai skatina nusikalstamumą, sakydama, kad mažomis valtimis atvykstatntys asmenys yra susiję su “padidėjusiu nusikalstamumo lygiu”.
Nacionalinės nusikalstamumo agentūros vadovai jau anksčiau įspėjo, kad „nemažai“ nelegaliai į JK atvykusių albanų dirba organizuotose nusikalstamose narkotikų grupuotėse.
Lygiųjų lentelių plano rėmėjai mano, kad jis padės vyriausybei sustiprinti imigracijos politiką trimis kryptimis. Pirma, jų teigimu, jis leis Vidaus reikalų ministerijai sugriežtinti vizų iš šalių, kurių piliečiai siejami su didesniu nusikalstamumu Jungtinėje Karalystėje, tikrinimą.Panašus požiūris galėtų būti taikomas ir prieglobsčio prašymams. Jie taip pat teigia, kad tai leistų Vidaus reikalų ministerijai sutelkti dėmesį į deportacijas ir susitarimus dėl grąžinimo į tas šalis.
J. Jenric sakė: “Atvira imigracijos sistema kelia rimtų problemų bendruomenėse, tačiau neturėdami duomenų negalime surengti pagrįstų diskusijų.”
Danai griežčiausi
Robert Buckland sakė, kad Danija ir JAV laikosi panašaus požiūrio į imigracijos problemos sprendimą, nes abi šalys parengė pasiūlymus dėl migrantų prieglobsčio prašymu nagrinėjimo Ruandoje.
“Danai mąsto panašiai kaip ir mes. Būtent jie nagrinėjo susitarimus dėl prieglobsčio prašymų nagrinėjimo trečiosiose šalyse. Nemanau, kad kas nors gali teigti, jog jie nesilaiko tarptautinių įstatymų, tačiau jie pagrįstai laikosi griežto ir sąžiningo požiūrio”, – sakė jis.
“Reikėtų apsvarstyti bet ką, kas padėtų mums veiksmingiau tvarkyti prašymus ir atrinkti žmones, kurių buvimas šalyje būtų žalingas mūsų šaliai.”
Tarp parlamento narių, palaikančių šį planą, yra buvę ministrai Andrea Jenkyns, seras Simonas Clarke, Neilas O’Brien, Jonathanas Djanogly, seras Desmondas Swayne, Sarah Dines, seras Jamesas Duddridge, Heather Wheeler ir Caroline Johnson.
Danijos vyriausybės duomenys apie migrantų nusikaltimus leidžia mokslininkams sudaryti reitingų lenteles, kuriose nurodoma, kuriose šalyse nuteisiama daugiausia Danijos piliečių. Japonijos, JAV, Australijos, Austrijos, Argentinos ir Indijos piliečių nuteisimo rodikliai yra perpus mažesni nei danų, tuo tarpu daugiau nei 40 tautų nuteisimo už smurtinius nusikaltimus rodikliai yra didesni.
Danija taiko vieną griežčiausių imigracijos politikos priemonių Europoje ir siekia bendradarbiauti su kitomis ES šalimis, kad migrantai būtų išsiųsti į trečiąją šalį už bloko ribų, kur būtų nagrinėjami jų prieglobsčio prašymai.
The post Britai nori skelbti migrantų nusikaltėlių statistikas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.